Kızıltepe Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu göreve başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’nin yeni Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu göreve başladı, ilk talimatı “Güleryüz” oldu

Halit SOLHAN

Son kararname ile Kızıltepe Kaymakamlığına görevine atanan Diyarbakır Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu, ilçeye gelerek yeni görevine başladı. Kaymakam Cıdıroğlu, kurum amirlerine “Vatandaşı tebessüm ve güler yüzle karşılamalıyız” dedi.

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, yeni görevine başlamak üzere geldiği Hükumet Konağı önünde yazı işleri müdürü Ramazan Uygur tarafından karşılandı. Karşılamada kurum ve daire amirleri, STK, muhtarlar ile kaymakamlık çalışanları da hazır bulundu.

Karşılama törenine katılanlar ile tek tek tokalaşıp tanışan Kaymakam Cıdıroğlu daha sonra makamına geçerek karşılamada bulunan Daire amirlerine ilk talimatını “ vatandaşa karşı Güler yüzlü olun”  oldu.

Kızıltepe Kaymakamı olarak atandıktan sonra ilçeye gelerek göreve başlayan Kaymakam Fatih Cıdıroğlu, sosyal mdya hesabından yaptığı paylaşımda, “Tarihi ve kültürüyle kadim ilimiz Mardin’in ve bölgenin lokomotif şehri Kızıltepe’de Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili olarak görevimize başladık. Rabbim utandırmasın. Her daim halkımızın yanında olacağız. Merhaba Kızıltepe” ifadelerine yer verdi.

FATİH CIDIROĞLU KİMDİR?

Fatih Cıdıroğlu, 27 Kasım 1987 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. 103. Dönem Kaymakam Adayı olarak mesleğe başlayan Fatih Cıdıroğlu, Pediatrist alanında Uzman olan Dr. Ayşe Cıdıroğlu ile evli olup Yavuz Alp ve Elif Sayra adında iki çocuğu bulunuyor.

Tekirdağ Kaymakam adayı olarak; Tekirdağ Valiliğinde İl stajını yaparak mesleğe ilk adımını atan Fatih Cıdıroğlu, Tekirdağ Çorlu ve Çanakkale Gelibolu İlçelerinde Kaymakam Refikliği Stajı, İstanbul’da Mülkiye Başmüfettişi refakatinde Teftiş Stajı, İngiltere’nin Portsmouth şehrinde İngiliz idari sistemi hakkında incelemelerde bulunarak yurtdışı stajını tamamladı.

İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığınca düzenlenen Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamlayan Cıdıroğlu, birçok il ve ilçede görev yaptıktan sonra 13 Temmuz 2020 tarih ve 2020362 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Diyarbakır Vali Yardımcılığına 12 Ağustos 2022 tarıhli kararname ile de Kızıltepe ilçesine atanmıştır.

EĞİTİMİ

-İstanbul Fatih Hobyarlı Ahmet Paşa İ.Ö.O.

-İstanbul Fatih Koca Mustafa Paşa Lisesi.

-Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İİBF İktisat-Lisans.

-İstanbul Marmara Üniversitesi SBE Uluslararası İktisat-Yüksek Lisans.

-İngiltere Portsmouth LSI ( Language Specialists International)’ da dil eğitimi ve İngiliz idari sistemi hakkında incelemelerde bulunmuştur.

GÖREV YERLERİ

-İstanbul Beşiktaş SGM- Memur

-Tekirdağ İl Göç İdaresi Müd- Uzm Yrd

-Eskişehir Sarıcakaya Kaymakam V.

-Konya Yunak Kaymakamı

-Elazığ Ağın Kaymakamı