Kızıltepe Kaymakamlığına Fatih Cıdıroğlu atandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Resmi Gazetede yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Kızıltepe Kaymakamlığı görevine Diyarbakır vali yardımcısı Fatih Cıdıroğlu atandı. Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam ise Antalya’nın Kemer ilçe Kaymakamlığına atandı.

 

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan, hizmet veya mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 422 Mülki İdare Hizmetleri sınıfında görev yapan vali yardımcısı, kaymakam, bakanlık merkez teşkilatında görevli olanlar ile hukuk müşavirlerinin yeni görev yerleri liyakat ve kıdemleri esas alınarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile atandı.

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Mardin’de 4 ilçenin kaymakamı değişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni atama kararı ve Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Atama kararnamesi ile aralarında Kızıltepe Kaymakamının da olduğu Mardin ilinde 4 kaymakam ve 1 vali yardımcısının yeri değişirken kararname kapsamında 422 mülki idare amirinin görev yerleri değişti.

Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam, Antalya Kemer Kaymakamlığına atanırken yerine Diyarbakır Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu atandı.

Yeşilli Kaymakamı Emre Öztürk, Çanakkale Lapseki Kaymakamlığına atanırken yerine Isparta Sütçüler Kaymakamı İsmail Güney atandı.

Ömerli Kaymakamı Abdullah Huzeyfe Çakmak Trabzon Maçka Kaymakamlığına atarken yerine Ağrı Hamur Kaymakamı Kerem Türker atandı.

Dargeçit Kaymakamı Ömer Özbay Erzincan Vali Yardımcılığına atanırken yerine Bingöl Adaklı Kaymakamı Emre Çiftçi atandı.

Mardin Vali Yardımcısı Birkan Tatlısöz Manisa Kula Kaymakamlığına atanırken Mardin Vali yardımcılığı görevine Eskişehir Sarıcakaya Kaymakamı Muhammed Taha Canpolat atandı.

 

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Kızıltepe Kaymakamlığına atanan Fatih Cıdıroğlu, kimdir?

Fatih CIDIROĞLU, 27 Kasım 1987 İstanbul Fatih Cerrahpaşa doğumludur.

Uzm. Dr. Ayşe CIDIROĞLU hanımefendi ile evli olup Yavuz Alp ve Elif Sayra adında iki çocuğu bulunmaktadır.

103. Dönem Kaymakam Adayı olarak mesleğe intisap etmiştir.

Tekirdağ Kaymakam Adayı olarak;

Tekirdağ Valiliğinde İl Stajı,

Tekirdağ Çorlu ve Çanakkale Gelibolu İlçelerinde Kaymakam Refikliği Stajı, İstanbul’da Mülkiye Başmüfettişi refakatinde Teftiş Stajı,

İngiltere’nin Portsmouth şehrinde İngiliz idari sistemi hakkında incelemelerde bulunarak yurtdışı stajını tamamlamıştır.

İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığınca düzenlenen Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamlamıştır.

EĞİTİMİ

-İstanbul Fatih Hobyarlı Ahmet Paşa i.Ö.O.

-İstanbul Fatih Koca Mustafa Paşa Lisesi

-Kütahya Dumlupınar Üniv İİBF İktisat-Lisans

-İstanbul Marmara Üniv SBE Uluslararası İktisat-Yüksek Lisans (Devam Ediyor)

-İngiltere Portsmouth LSI ( Language Specialists International)’ da dil eğitimi ve İngiliz idari sistemi hakkında incelemelerde bulunmuştur.

KARİYERİ

-İstanbul Beşiktaş SGM- Memur

-Tekirdağ İl Göç İdaresi Müd- Uzm Yrd

-Eskişehir Sarıcakaya Kaymakam V.

-Konya Yunak Kaymakamı

-Elazığ Ağın Kaymakamı

-13.07.2020 tarih ve 2020362 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Diyarbakır Vali Yardımcılığına atanan Fatih Cıdıroğlu 12. 08 2022 tarihli kararname ile Kızıltepe Kaymakamlığına atandı.