Kızıltepe Milli eğitim müdürü görevden alındı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe Milli Eğitim Müdürü Dündar Görevinden Alındı

 

Mardin il Milli Eğitim Müdürü Mehmet Polat’ın ardından Kızıltepe ilçe Milli Eğitim Müdürü Rışvan Dündar da görevinden alındı.

 

Kızıltepe ilçe Milli Eğitim Müdürü Rışvan Dündar göreve başlamasından 8 ay sonra görevinden alındı. Dündar’ın yerine yeni atama yapıldı.

 

Mardin il milli eğitim müdürlüğü görevine getirildikten 10 ay sonra Niğde il milli eğitim müdürü ile Murat Polat ile yer değişimi yaşayan Mehmet Polat’ın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne 8 ay önce atanan ve son birkaç aydır aldığı rapor ve izinlerle Kızıltepe’de görevde olmamasından kaynaklı sık sık  gündeme gelen Rışvan Dündar görevinden alındı. Dündar hakkındaki iddiaların incelenmesi için de geçtiğimiz günlerde bakanlık müfettişlerince soruşturmadan geçirilmişti.

 

Kızıltepe ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan’ın yerine Mayıs ayında bu göreve getirilen Rışvan Dündar’ın Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı kararla Ankara il Milli Eğitim Müdürlüğü emrine öğretmen olarak atandığı öğrenilirken yaklaşık 150 bin öğrencisi olan Kızıltepe ilçe milli eğitim müdürlüğüne Çorum’da 4 derslikli bir okulda öğretmen müdür olarak görev yapan Ahmet Bilen’in asaleten atandığı öğrenildi.