Kızıltepe-Nusaybin maçı kavgayla bitti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe-Nusaybin maçı kavgayla bitti

Mardin 1. Amatör liderlik mücadelesi veren Kızıltepe 47 Spor ile Nusaybin Belediye spor arasında oynanan maçın ardından kavga çıktı.

Kızıltepe ve Nusaybin stadyumlarının çalışmalar olması nedeniyle maçlarını Mardin İstasyon Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi Spor Tesislerinde oynayan Kızıltepe ve Nusaybin takımlarından Nusaybin belediye spor ile namağlup Kızıltepe 47 spor futbol takımları Mardin 1. Amatör liginde karşı karşıya geldi.

Nusaybin Belediye spor’un ev sahibi konumunda olması nedeniyle Nusaybin taraftarlarının alındığı müsabakada Kızıltepe taraftarları maçı tel örgülerin arkasından takip edebildi. Liderlik mücadelesi veren iki takım arasında oynanan müsabaka maç öncesinden maç sonrasına kadar oldukça gergin bir havada gerçekleşti.

Maç boyunca birbirlerine üstünlük kuramayan iki takım maçı 0-0 berabere tamamladı. Maçın bitiş düdüğüyle birlikte bir kısım taraftar, yönetici ve futbolcular arasında yaşanan arbede de Kızıltepe 47 spor takımında bazı futbolcular darp edilirken Nusaybin takımının bir futbolcusunun müdahalesi ile Kızıltepe ekibinin teknik direktörü Hasan Ablak’ın yaralandı. Takım hocası Ablak ve futbolcu Emin Mardin Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, Kızıltepe 47 sporlu 8 futbolcu ise Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne giderek darp raporu aldığı öğrenildi.

Adeta taş yağmurunun yaşandığı stad çevresindeki kavgaya polis tazyikli suyla müdahale ederken maç sonrasında yaşanan kavga nedeniyle Kızıltepe Mardin karayolunda ulaşım bir süreliğine aksarken yoldaki bazı araçlar atılan taşlardan hasar gördü.