Kızıltepe saat kulesine kavuştu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe saat kulesine kavuştu

Kızıltepe Belediyesi Mardin Caddesi ile eski hastane caddesinin kesiştiği kavşağa saat kulesi yerleştirdi.

Gece aydınlatmalı ve herhangi bir sebepten durması halinde kendisini GPS üzerinden otomatik ayarlayabilecek bir özelliğe sahip olan saat kulesi ile ilgili Kızıltepe Belediyesi tarafından yapılan açıklama şu şekilde

Sosyal ve Kültürel belediyecilik alanında çalışmalarına her gün bir yenisini ekleyen belediyemiz ilçemizin estetik açıdan güzel görünmesi için yaptığı çalışmalara kaldığı yerden devam ediyor.

İlçemiz artık tarihi ve estetik görünümlü bir saat kulesine kavuştu. Son dönemde görsel zenginlik üzerine çalışmalarına hızla devam eden Belediyemiz eski hastane caddesi üzerinde bulunan kavşağa saat kulesi inşa ettirdi. Üzerinde mimari esintiler taşıyan, 10 metre yüksekliğinde, görselliği ile estetik bir görünüme sahip olan saat kulesi kısa zamanda tamamlayarak ilçemizin sembolü haline geldi.

Gece aydınlatmalı olan saat kulesi, elektrik kesintisi, arıza vb. sebeplerle durması halinde kendisini GPS üzerinden otomatik ayarlayarak güncel zamana geliyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından başlatılan çevre düzenlemesi çalışmaları kapsamında peyzaj çalışması ile saat kulesinin etrafında gerekli görsel yeşillikler yapılarak bambaşka bir görünüme kavuşacak