Kızıltepe ve Derik’te elektrik kesintisi duyurusu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe ve Derik ilçelerinde elektrik kesintisi duyurusu

Mardin’in Kızıltepe ve Derik ilçelerinin bazı mahallelerinde Çarşamba ve Perşembe günleri elektrik kesintisi uygulanacağı açıklandı.

Mardin Valiliği, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Mardin il Müdürlüğü tarafından yapılacak kesintiler ile ilgili yaptığı duyuruda, Dicle EDAŞ tarafından yapılacak bakım onarım çalışmaları nedeniyle elektrik kesintisi uygulanacak. Yaşanacak elektrik kesintisinden etkilenecek mahalleler ve tarih ile saatleri şu şekilde.

DİCLE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. Sistem İşletme Yöneticiliği tarafından bildirilmiştir.

DUYURU: 1

Dikmen-1 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F4 Geçit ve F5 Arıklı fiderleri üzerinde bulunan trafolarda KET ekipleri tarafınca yapılacak olan direk deplase çalışmaları nedeniyle söz konusu fiderlerde 29.06.2022 Çarşamba günü 08:30-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır.

Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe ilçesinden, Atıldı, Kaşıklı, Odaköy, Tosunlu ve Yumrutaş Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

DUYURU: 2

Dikmen-1 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F7 Çadırlı ve F 18 Atlı fıderleri üzerinde bulunan trafolarda OSOS ekipleri tarafınca yapılacak olan okuma-bakım çalışmaları nedeniyle 30.06.2022 Perşembe günü 09:00-17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır.

Bu çalışmalar doğrultusunda Derik İlçesinden: Adak, Akçay, Alagöz, Aydınlar, Aşağımezra, Bahçelievler, Ballı, Bayırköy, Bayraklı, Bozbayır, Bozok, Böğrek, Demirli, Derinsu, Dumanlı, Dumluca, Düztaş, Dikmen, Hisaraltı, Ilıca, Issız, Kayacık, Konuk, Koçyiğit, Kuruçay, Kuşçu, Pınarcık, Pirinçli, Subaşı, Söğütözü, Zeytinpınar, Çağıl, Çukursu, Üçtepe, Şahverdi, Alanlı, Beşbudak, Kovalı, Kuyulu Mahalleleri.

Kızıltepe İlçesinden: Bağrıbütün, Büyükayrık Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.