Kızıltepe’de 8 ayda 450 bin metrekare yol çalışması yapıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de 8 ayda 450 bin metrekare yol çalışması yapıldı

Kızıltepe Belediyesi tarafından, alt yapısı tamamlanan mahallelerde üst yapı çalışmaları devam ediyor.

Kızıltepe ilçesinde, belediyenin çalışmaları kapsamında alt yapısı tamamlanan mahallelerde üst yapı çalışmaları devam ederken, 8 ayda yapılan 450 bin metrekare yol çalışmasına 150 bin metrekare daha yol çalışmasına başlandı.

İlçe merkezinde devam eden üst yapı çalışmalarında 8 ayda 450 bin metrekare yol çalışması tamamlanırken,150 bin metrekare daha yol çalışmasına başlayan Kızıltepe Belediyesi, toplamda 600 bin metrekare parke döşemesini vatandaşların hizmetine sunacak. Çalışmalar Ersoylu ve Atatürk mahallesinde sürüyor.

Yapılacak olan yol çalışmaları öncesinde parke döşenecek güzergâhlarda dolgu çalışması yürüten ekipler, ardından parke döşeme işlemi gerçekleştiriyor. Ekipler parke döşeme çalışmaları yaparken bir taraftan da yeni yol açma ve stabilize çalışmalarını yürütüyor.

Yürütülen çalışmaları yakından takip eden ilçe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu, çalışmaları yerinde inceleyerek mahalle sakinleriyle bir araya geliyor. Çalışmalarda mahalle sakinlerinin de görüşlerini alan Cıdıroğlu: “Kızıltepe’mizin yollarını tozdan ve çamurdan kurtararak vatandaşlarımızın daha kaliteli bir yaşam sürmeleri için ekibimizle gece gündüz çalışıyoruz. Halkımızın hizmetindeyiz” dedi.