Kızıltepe’de Bayram yoğunluğu!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de Bayram yoğunluğu!

Mardin Kızıltepe ilçesinde Ramazan Bayramı alışveriş yoğunluğu ve bereketi yaşanıyor.

Bölgenin en büyük ilçelerinden biri olan Kızıltepe ilçesinde Ramazan ayında oruç nedeniyle yaşanan alışveriş yoğunluğu Ramazan Bayramı nedeniyle son haftada artış gösterirken arefe günü zirveye ulaştı.

Merkez nüfusunun kalabalığının yanı sıra 200’e yakın köy ile birlikte çevre ilçe ve bu ilçelere bağlı köylerinde oruçtan sonra Bayram alışverişini Kızıltepe kent merkezinden yapıyor olmasıyla birlikte değim yerindeyse ilçede iğne atsan yere düşmez misali bir kalabalık yaşatmakta.

Başta Cumhuriyet Meydanı olmak üzere, kilise Caddesi, Mardin Caddesi, Urfa Caddesi, eski hastane Caddesi ve bir çok cadde ve sokaklarda insan seli yaşanırken mağazalar ve işyerleri tıklım tıklım doluluğu hem esnafın hem işportacıların yüzünü güldürüyor. Hem gündüz hem akşam atım atmanın neredeyse zor olduğu cadde ve sokaklarda aynı oranda araç kalabalığı da gözlerden kaçmıyor, araçlar zorlukla ilerlemeye çalışırken ilçede alışverişin gecenin geç saatlere kadar sürmeye devam edecek bir kısım esnafın ise sabahlayacağı öğrenildi.