Kızıltepe’de Cami, taziye evleri ve spor salonları vatandaşın hizmetine açıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de Cami, taziye evleri ve spor salonların vatandaşın hizmetine açıldı

Kızıltepe Kaymakamlığı Cami, taziye evleri ve spor salonlarının vatandaşların hizmetine açık olduğunu ve okulların 1 gün süre ile tatil edildiğini açıkladı.

Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve tüm bölgede hissedilen şiddetli deprem Mardin ve ilçelerinde korku yaratırken evlerine giremeyen vatandaşlar için Kaymakamlık Cami, taziye evleri ve spor salonlarının vatandaşların hizmetine açtı.

Merkezi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve sabah saat 04.17’de meydana gelen 7.4 şiddetindeki deprem bütün bölgede ve Mardin genelinde de şiddetli hissedildi.

Kızıltepe ilçesi ve Mardin genelinde de çok şiddetli hissedilen deprem nedeniyle caddelere ve sokaklara çıkan vatandaşlar artçı depremler nedeniyle evine geçmeye korkması ve havanın yağmurlu ve soğuk olması nedeniyle Kızıltepe Kaymakamlığı Cami, taziye evleri ve spor salonlarının vatandaşların hizmetine açık olduğunu ve okulların 1 gün süre ile tatil edildiğini açıkladı.

Kızıltepe Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklama şu şekilde. “MERKEZ ÜSSÜ KAHRAMANMARAŞ OLAN 7.4 ŞİDDETİNDE BİR DEPREM MEYDANA GELMİŞTİR. TÜM VATANDAŞLARİMİZA GEÇMİŞ OLSUN. CAMİLERİMİZ, TAZİYE EVLERİMİZ VE SPOR SALONLARIMIZ AÇİK OLACAKTIR. 06.02.2023 TARİHİNDE OKULLAR 1 GÜN SÜRE İLE TATİL EDİLMİŞTİR. İHTİYAÇ DURUMUNDA BELEDIYEMIZ VE KAYMAKAMLIĞIMIZ İLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.”