Kızıltepe’de eve düşen yıldırım tavanı deldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de eve düşen yıldırım tavanı deldi

 

Kızıltepe Damlalı Mahallesinde öğle saatlerinde başlayan gök gürültülü sağanak yağışla birlikte bir eve ve bir ahıra yıldırım isabet etti.

 

Mardin Kızıltepe İlçesine bağlı kırsal Damlalı Mahallesinde (Dokane köyü) bir evin mutfak bölümüne yıldırım isabet etmesi sonucu maddi hasar oluşurken 4 kişilik aile korku dolu anlar yaşadı.

Edinilen bilgilere göre ilçeye bağlı Damlalı Mahallesinde (Dokane köyü) saat 11.00 sılalarında yaşanan şimşek çakması ve yağmurun ardında köy sakinlerinden İnşaat işçisi Süleyman Özçelik’e ait evin mutfak bölümüne ile hayvan ahırı ve ahşap elektrik direğine yıldırım isabet etti. 2 çocuklu 4 kişilik Özçelik ailesinin mutfakta yemek yediği sırada yaşanan olayda yıldırım tavanı delerek evin içine düşerken ev sakinleri korku dolu anlar yaşadı.

Evin duvarında yarıkların oluşmasına, tavanın delinmesine ev eşyalarının hasar görmesine neden olan yıldırım çarpması evde maddi hasara yol açarken olayda tek teselli yaralanma ve can kaybının yaşanmamış olmasına sevindiklerini belirten hane sakinleri devletten yardım talep ettiler.