Kızıltepe’de grup yol çalışmaları başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de grup yol çalışmaları başladı

Mardin Kızıltepe ilçesinde Mardin Büyükşehir Belediyesince ilçenin kırsalında yer alan 5 bölgede 22 köyü birbirine ve merkeze bağlayacak 57 kilometrelik grup yol çalışması başlattı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte Kızıltepe ilçesinde yol çalışmalarına başladı. Belediye ekipleri, birçok kırsal mahalleyi bir birine ve ilçe merkeziyle karayoluna bağlayan 57 kilometrelik yolda çalışmalarını sürdürüyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, hava şartlarının yol çalışmalarına elverişli olmasıyla birlikte Kızıltepe ilçesinde yol genişletme, onarım, bakım ve stabilize çalışmalarına başladı.

Bu kapsamda ilçeye bağlı;

– Yukarı Çimenlik-Aşağı Çimenlik-Gürmüşe-Doğanlı-Yurderi-Mecburi-Beşdeğirmen-Arakapı-Uzunkaya-Esenli Mahallelerini Kızıltepe merkeze bağlayan grup yolu.

– Doyuran-Güngör-Hanyeri-Çağıl-Fesleğen-Ataköy-Elmalı Mahallelerini karayoluna bağlayan grup yolu.

– Elbeyli Mahallesini Yoldere Mahallesine bağlayan yol.

– Eşme Mahallesi ile Nusaybin Karayolu arası.

– Kızıltepe merkez Halkalı Mahallesi ve Alemder yol ayırımı arasında ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışmalarda asfalt sökümü, reglaj, hendek açma, temel ve alt temel serimi, sulama ve sıkıştırmanın ardından birinci ve ikinci kat sathi kaplama yapılacak. Belediye ekipleri yol çalışmalarının kısa bir sürede bitirilmesi için tüm hızıyla çalışmalarını sürdürdükleri belirtildi.