Kızıltepe’de vatandaşlara aşure ikram edildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de vatandaşlara aşure ikram edildi

Kızıltepe Kaymakamlığı ve Kızıltepe Belediyesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıtıldı.

Birlik ve beraberliğin sembolü olan aşure yılların aşçısı Hikmet Usta tarafından kazanlarda kaynatılıp hazırlandı. İçerisinde geleneklere uygun olarak; fasulye, nohut, buğday, fındık, incir, kayısı, badem,  kuru üzüm, kuş üzümü, kuru dut, nişasta vb ürünlerden oluşan 30 çeşit malzeme kullanıldı.

Sabah saatlerinden itibaren yaz kurslarına devam eden çocuk ve gençler ile hastane, emniyet, jandarma ve itfaiye başta olmak üzere çeşitli kurumlara da dağıtıldı. Bereketin simgesi aşure akşam saatlerinde ise halka açık düzenlenen etkinlikte vatandaşlara dağıtıldı. Halı Caddesinde gerçekleştirilen aşure dağıtımına İlçe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu, Ak Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, ilçe Emniyet müdürü İlhan Özdemir, ilçe Milli eğitim müdürü A.Kadir Gümüş, ilçe müftüsü Abdullah Erdoğan, Belediye başkan yardımcısı Mehmet Hadi Gökdemir, ilçe Halk Eğitim Müdürü Mehmet Büyük, Ak Parti İlçe Başkanı Bülent Şahin katıldı.

Kaymakam Cıdıroğlu, vatandaşlara aşure ikramında bulunarak aşurenin önemine değinerek, “Bugün binlerce vatandaşımıza aşure ikramında bulunduk. Paylaşmanın, dayanışmanın, birlik ve beraberliğin simgesi aşurenin, tüm vatandaşlarımız için bolluk ve bereket getirmesini diliyorum” dedi.