Kızıltepe’de yeni kapalı spor salonunun temeli atıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de 2.500 kişilik yeni kapalı spor salonunun temeli atıldı

 

Mardin Kızıltepe ilçesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı destekleriyle Kızıltepe Belediyesi tarafından 2 bin 500 kişilik yeni spor salonu için hafriyata başlandı.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığının destekleriyle, Kızıltepe Belediyesi tarafından Yenikent Mahallesinde yapılacak olan 2 bin 500 kişilik spor salonu için belirlenen yerin tesliminin tamamlamasının ardından alanda ilk hafriyat çalışmasına kurban kesilerek başlandı. Salonun Mayıs 2023 tarihinde bitirilmesi planlanıyor.

 

Yapımına başlanan 2 bin 500 kişilik spor salonu için düzenlenen Törene katılan Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam yaptığı açıklamada, “Bugün Kızıltepe ilçemiz için önemli bir gün. 2 bin 500 Kişilik Kapalı Spor Salonu çalışmalarına Kızıltepe Belediye olarak Ağustos ayının 10’u itibariyle başladık. İnşallah 2023 yılı Mayıs ayında tamamlanacak. Hizmetlerin ilçemize gelmesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyoruz. Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Spor Toto Teşkilat Başkanlığına ve bütün paydaşlara ilçemiz adına teşekkür ediyorum. Kızıltepe’ye hayırlı uğurlu olsun. Kızıltepe gençleri, Kızıltepe’nin geleceği için hayırlı ve uğurlu olsun.” İfadelerine yer verdi.

 

Kızıltepe ilçesinde genç nüfusunun yoğunluğu ve liglerde birçok salon sporları branşında mücadele eden takımın bulunduğu ilçede Turgut Özal Mahallesinde bulunan 1.500 kişilik mevcut Kapalı Spor Salonunun yetersiz kalması nedeniyle yapılacak 2500 kişilik yeni spor salonu spor camiasında sevinçle karşılanırken bu tür yatırımların ilçedeki değişik bölgelerde de yapılmasını beklediklerini söylediler.