Kızıltepe’de YSP Seçim bürosu açılışında olaylar çıktı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de YSP Seçim bürosu açılışında olaylar çıktı

Yeşil Sol Partisi Kızıltepe seçim bürosu açılışında Öcalan lehine slogan atması üzerine polis müdahale bulundu.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Yeşil Sol Partisinin seçim bürosu açılışında katılımcılardan bazılarının Öcalan lehine slogan atması üzerine polis müdahale bulundu. Müdahale sırasında Ahmet Türk’ün de hafif yaralandığı ve durumunun iyi olduğu öğrenildi.

14 Mayıs tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimlerine Yeşil Sol Partisi adıyla katılacak olan HDP tarafından Kızıltepe ilçesinde yapılan seçim bürosu açılışına Parti Sözcüsü İbrahim Akın, DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Emekçi Hareket Partisi (EHP) Genel Başkanı Hakan Öztürk ile Yeşil Sol Parti’nin Mardin milletvekili adayları ve görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile il-ilçe teşkilatları ve partililer katıldı.

Yeşil Sol Partisi, 28. Dönem milletvekili genel seçimleri çalışmaları kapsamında Kızıltepe ilçesinde Cumhuriyet Meydanında yapılan seçim bürosu açılışında Partililer tarafından yapılan konuşmalarda alanda bulunan bazı katılımcılar tarafından Öcalan ve PKK örgütü lehine slogan atılması üzerine güvenlik güçleri müdahalede bulundu. 

Gruptan polise taş atılması üzerine, güvenlik güçleri eylemcilere tazyikli su ve biber gazıyla müdahale ederek dağıttı. Yapılan müdahale sırasında görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün de biber gazından etkilendiği, ancak durumunun iyi olduğu belirtildi.

Polisin müdahalesi sonrası alandakiler ara sokaklara doğru dağıldı.