Kızıltepe’den afet bölgelerine 224 TIR ve sayısız yardım gönderildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’den Afet Bölgelerine 224 Tır-21 Kamyon ve Sayısız Yardım gönderildi

Kızıltepe Kaymakamlığı ve Kızıltepe Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan deprem sonrası bölgeye birçok yardımda bulundu.

İlçe genelinde geniş bir yardım kampanyası başlatan Kızıltepe Kaymakamlığı ile Kızıltepe Belediyesi tüm birim ve personelleri ile deprem bölgesine yardım göndermek için çalışmalarını gece gündüz demeden sürdürdü. Bu kapsamda afet bölgesine 224 adet tır, 21 adet kamyon, 15 adet transit minibüs, 2 adet kamyonet ve belediye tarafından sayısız şahsi araç yönlendirmesi yapıldı.

Deprem bölgesine gönderdiğimiz iş makinelerimiz ekiplerimizin desteğiyle arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. Kızıltepe ilçe otogarına kurduğumuz gece-gündüz aktif olarak faaliyet gösteren afet koordinasyon merkezimiz ile çalışmalar devam ediyor. Tüm bu çalışmalar ile ilçemizde toplanan yardımlar, AFAD koordinesinde deprem bölgesine ulaştırılarak depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçları karşılanıyor.

Afet bölgesine ilçemizden, ülkemizden ve dünyadan yardımlar ulaşmaya devam ediyor diyen Kaymakam/Belediye Başkan V. Fatih Cıdıroğlu: “Alandan aldığımız bilgiler şuan gelen yardımların fazlalığına dair. Lütfen Yardım etmek istiyorsanız israf olmaması adına yardımlarınızı otogardaki depolarımız teslim edin. Biz de ilçemize gelen depremzedelere ve ileride lazım olduğunda deprem alanlarına ulaştıralım. Tekrardan yardımlarınız için teşekkür ediyorum” dedi.