Kızıltepeli gençler Türkiye üçüncüsü oldular

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepeli gençler Türkiye üçüncüsü oldular

 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen İmam Hatipler Yarışıyor Mesleki dersler bilgi yarışmasında Mardin Kızıltepe Şehit Şeyhmus Demir Fen ve Sosyal Bilimler Proje AİHL Türkiye Üçüncüsü oldu.

 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, millî eğitimin amaçlarını her yerde ve her fırsatta gerçekleştirmek, öğrencilerimize kendilerini yetiştirebilecekleri fırsat ve imkânlar sunmak, ortak bir genel kültür vererek geleceğe hazırlamak, doğru inanç, doğru bilgi, doğru düşünce ve erdemli davranışlar kazandırmak, onların bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimlerini ilgi ve yetenekleri doğrultusunda desteklemek, meslekî bilgi, beceri ve yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlamak ve serbest zamanlarını etkin ve verimli değerlendirebilmelerine imkân vermek amacıyla yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde akademik, bilimsel, teknolojik, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif ve meslekî alanlarda birçok çalışma planlamakta ve gerçekleştirmektedir. “İmam Hatipler Yarışıyor” Meslekî Bilgi Yarışması 14 Haziran 2022 tarihinde Denizli’de Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

İmam Hatipler Yarışıyor “Meslekî Bilgi Yarışması” Türkiye finalleri bölge tasnifine uygun olarak belirlenen 10 bölge birincisi ilin katılımıyla gerçekleşti. Final, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Nazif Yılmaz, Din Öğretimi Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanları İhsan Erkul ve Abdülhalik Baş, Denizli İl Millî Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık ve çok sayıda bürokrat öğretmen, öğrenci ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

Yarışma büyük heyecana sahne olurken Mardin il birincili ve ardından bölge birinciliği elde eden Kızıltepe Şehit Şeyhmus Demir Fen ve Sosyal Bilimler Proje AİHL yarışmada üçüncülük elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

Okul yönetimi, yarışmada bu başarıyı elde eden Arapça dersi öğretmenlerini ve büyük gayretlerle bu başarının en büyük mimarları olan okulun öğrencileri Hanife KARAMAN, Zemzem BAYRAM, Gülistan BATIRHAN ve Semanur YAĞMAHAN adlı öğrencilerimizi tebrik edip başarılarının devamını diledi.