Kızıltepeli Gülistan eşi ve oğlu ile birlikte depremde hayatını kaybetti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepeli Gülistan, eşi ve oğlu ile birlikte depremde hayatını kaybetti

Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaşanan bina yıkımlarında enkaz altında kalan Kızıltepeli Gülistan, eşi ve oğlu ile  birlikte hayatını kaybetti.

6 Şubat tarihinde 9 saat arayla Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde hayatını kaybedenlerin arasında Kızıltepeli Gülistan’ın ve eşiyle çocuğunun da olduğu öğrenildi.

Mardin Kızıltepe ilçesinde Kaymakamlıkta bir dönem görev yapan Gülistan Saruhan Şahin, İkamet ettiği Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen depremde eşi ve çocuğuyla birlikte depremden yıkılan binanın enkazı altında kalarak hayatını kaybetti.

Kızıltepe’ye Bağlı Çakır Mahallesi (Gırbelle köyü) Nüfusuna kayıtlı Yusuf Saruhan’ın kızı olan  Gülistan Saruhan Şahin’ın bir dönem Kızıltepe Kaymakamlığı’nda görev yaptıktan sonra evlilik nedeniyle Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde ikamet ettiği ve Pazarcık Kaymakamlığı’nda görevine devam ettiği belirlendi.

İyi kalpliliği ve yardımseverliliğiyle mesai arkadaşları tarafından sevilen Gülistan Sarohan Şahin, eşi ve oğlunun cenazeleri Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde defnedildi.