Kızıltepeliler kan bağışı için sıraya girdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepeliler kan bağışı için sıraya girdi

Mardin Kızıltepe ilçesinde deprem sonrası ihtiyaç ihtimaline karşın vatandaşlar kan vermek için sıraya girdi.

Dün gece yarısı saat 04.17 de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.4 şiddetindeki depremin ardından Kızılay’ın kan ihtiyacı duyurusuyla birlikte Kızıltepe’de vatandaşlar Kan bağış noktasına giderek kan bağışında bulunmaya başladı. Kan bağışı için gelenlerin sıraya girerek bir süre sıranın kendilerine gelmesini beklediği ve ilginin büyük olduğu görüldü.

Kızılay Kızıltepe şubesi tarafından Cumhuriyet meydana müftülük önünde bulunan kan bağış noktasında sabah saatlerinde başlayan kan bağış kabulü akşama kadar devam ettiği ve bağışçıların sırasını bekleyerek yoğun ilgi gösterdiği görülürdü.

Kızıltepe Kaymakamlığı ile Kızıltepe Belediyesi de yaptıkları basın duyurusunda ilave kan ihtiyacı için vatandaşlara kan bağışı çağrısında bulunarak, “Depremden etkilenen afet bölgelerinde ilerleyen saatlerde olabilecek ilave kan ihtiyacı için Kızıltepe ilçe Müftülüğü’ nün önünde bulunan kan araçlarına kan bağış’ için vatandaşlarımız’ davet ediyoruz. “Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.” Paylaşımında bulunuldu.