“Kızıltepe’ye şehitlerin selamını getirdim”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Kızıltepe’ye şehitlerin selamını getirdim”

FETÖ/PDY’nin darbe girişimi nedeniyle Mardin’in Kızıltepe ilçesinde halka hitap eden Abdurrahman Kurt, bugüne kadar Allah’ın bayrağı yere düşmesin diye şehit olan şehitlerin kanlarının selamını getirdiğini söyledi.

FETÖ/PDY’nin 15 Temmuz’da yaptığı darbe girişiminin 16’cı gününde Kızıltepe’de halka hitap eden Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Abdurrahman Kurt, darbe teşebbüsü gecesinde İstanbul’da şehit edilen Abdullah Tayyib’in, Mısırda şehit edilen Esma’nın, Diyarbakır’da kurban eti dağıtırken şehit olan Yasin Börü, ve arkadaşlarının ve şehit şeyh Said’in, Seyid Rıza’nın, İskilipli Atıf hocanın ve bugüne kadar Allah’ın bayrağı yere düşmesin diye şehit olan şehitlerin kanlarının selamını getirdiğini söyledi.

Kızıltepe halkı saat 19:30’ dan itibaren Ak parti Kızıltepe ilçe teşkilatı önüne akın etti. Program, Tahir Taşçı hocanın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra eski Ak Parti ile Teşkilat başkanı ve şuan Sanayi Bakanlığına Hukuk Müşaviri olarak atanan Murat Durgan, ilçe Teşkilat Başkanı Faruk Kılınç, İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ile Ak Parti MKYK üyesi Zeynep Alkış birer konuşma yaptılar.
Program, Kızıltepe ilahi grubu sanatçılarının seslendirdiği ilahilerle halkı coşturmasıyla devam etti.
Daha sonra kürsüye çıkan Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Abdurrahman Kurt, Şehitlerin kanlarının selamını Kızıltepelilere getirdiğini belirterek şöyle konuştu.

“Allah’ın bayrağı yere düşmesin diye şehit olan şehitlerin kanlarının selamını getirdim.”
“ Ey Kızıltepeliler sizlere selam getirdim. Size, İstanbul’da 16 yaşında babasıyla birlikte şehadet şerbetini içen Abdullah Tayyib’in, Mısır meydanlarında şeytanların şerrine direnirken şehit olan Esma bacımızın, Diyarbakır sokaklarında kurban eti dağıtırken şehit edilen 16 yaşındaki Yasin Börü, Hasan Gökgöz ve arkadaşlarının, Şeyh Saîd’den Seyid Rıza’ya, İskilipli Atıf hocaya ve bugüne kadar Allah’ın bayrağı yere düşmesin diye şehit olan şehitlerin kanlarının selamını getirdim.” Dedi.

Meydanlarda tutulan nöbetin İslam Dünyasının kaderini belirleyeceğini vurgulayan Kurt, konuşmasını şöyle bitirdi.

“Allah, inananların velisidir onları karanlıktan aydınlığa çıkarır ve bu aydınlık için bu milleti nöbete dikti. Siz, bu nöbeti sonuna kadar tutmaya hazır mısınız? Siz, bu nöbetinin kaderinin Mısır’ın, Suriye’nin, mazlum İslam Dünyasının kaderinin olduğunun bilinciyle sonuna kadar Reis, Ordu Komutanı tamam diyene kadar bu nöbeti tutmaya hazır mısınız? Diye halka sordu.

Kurt’un konuşmasının ardından Kürtçe bir konuşma yapan HÜDAPAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, darbe girişimi nedeninin Davos’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Siyonist İsrail Cumhurbaşkanına “Filistinli çocukları nasıl öldürdüğünüzü çok iyi biliyoruz” dediği için yapıldığına dikkat çekti.

“Darbe girişimi Erdoğan’ın Davos’ta Siyonist Cumhurbaşkanı’na söylediği sözün bedeliydi”

Kılınç, 15 Temmuz’da Türkiye’ye yapılan darbe girişimi sadece Türkiye’ye değil tüm İslam âlemine yapıldı. Bu darbenin arkasındaki Emperyalist ve karanlık güçler İslam âleminde tek kale kalan bu son kaleyi de yıkıp İslam âlemini yerle bir etmek istiyorlardı. Bu darbe girişiminin sebebi Davos’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Siyonist İsrail Cumhurbaşkanına ‘Filistinli çocukları nasıl öldürdüğünüzü çok iyi biliyoruz’ dediği için ve Cumhurbaşkanın Türkiye güçlendiğinde ‘Irak’ta, Suriye’de, Afganistan’da ve Libya’da akan kan duracak’ dediği için bu darbe girişimi bu sözlerin bedeliydi.”

“Bu nöbet İslam’ın ve Kur’an-ın nöbetidir”

Müslümanların sala ve tekbir sesleriyle kendilerini tankların önüne attıklarına vurgu yapan Kılınç, Darbe girişimi bitti ama darbeyi yapan zihniyet bitmedi bundan sonra bu darbeyi gerçekleştirmeye çalışan zihniyetle mücadele etmemiz lazım. Bu zihniyet küfürdür ve üzerimize bomba yağdıran demokrasileridir. Demokrasileri sadece kendilerinedir. Bize hiçbir hayrı yoktur. Bu nöbet İslam’ın kuranın nöbetidir Müslümanlar sala ve tekbir sesleriyle kendilerini tankların önüne attılar. Bugün kardeşlik birlik kenetleme günüdür biz bir olursak Allah’ın izniyle tank ve topları bizi yıldıramaz.” Dedi.

Kılınç’ın konuşmasının ardından kısa bir konuşma yapan Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ise, Mahmut kardeşimin bu çok güzel konuşmasından sonra benim için zor olacak bu güzel konuşması için tebrik ediyorum. Bu gecenin bir açığı vardı herkes Türkçe konuştu ama Mahmut önemli bir boşluğu doldurdu Kürtçe konuştu. Bunun içinde ayrıca teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

“Sizin cesaretiniz tank ve topları durdurdu”

Halkın cesaretiyle Türkiye’nin 15 Temmuz şafağına yeni geleceğiyle uyandığını söyleyen Miroğlu, “Halk 15 Temmuzda bir devrime adım attı. 15 Temmuz’dan sonra yaşadığımız Türkiye’nin yüzyıllardan beri beklenen devrimidir ve bu devrim sizin cesaretiniz sayesinde oldu. Sizin tankları ve topları durduran cesaretiniz nedeniyle Türkiye yeni geleceğiyle buluşacağı bir şafağa uyandı. Dedi.