Köylüler Ğurs’ta piknik yapanların çöplerinden şikayetçi 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Köylüler Ğurs’ta piknik yapanların çöplerinden şikayetçi 

Mardin Kızıltepe ilçesine bağlı Ğurs vadisine pikniğe gidenlerin çöplerini toplamadan orta yerde bırakıp gitmeleri nedeniyle yaşanan çevre kirliliğinden köylüler şikayetçi.  

İlçeye en yakın yerlerden biri olan ve suyu, yeşilliği ile piknikçilerin dinlenmek piknik yapmak için tercih ettiği 12 köyden oluşan Ğurs vadisinde yaşayan köy sakinleri, piknikçilerin çöplerini toplayıp çöp konteynere atmak için beraberinde almayıp ortalıkta bırakmasına tepkili.

Vadide bulunan Ali Paşa köyü muhtarı Sait Ekinci, vadiye piknik yapmaya dinlenmeye gelen vatandaşların çevreyi çöp içinde bırakıp kirletip gitmelerinin doğru bir davranış olmadığını belirterek, köylerde bırakılan çöpleri toplayacak temizleyecek temizlik görevlilerinin olmadığına dikkat çekerek, vadiye gelen piknikçilerin sonraki gelişlerinde çevreyi temiz bulmaları için kendilerinin önce çevreyi temiz tutmaları ve çöplerini toplayıp çöp toplama alanlarına konteynerlere bırakmaları gerektiğini söyledi.

Ekinci, vadide yaşayan köylülerin ilgili ve yetkililerden buna bir çözüm bulmalarını beklediklerini belirterek sürekli muhtar arkadaşlarımızdan bu konuyla ilgili şikayetlerini iletip çözüm istediklerini söyledi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir