Ak Parti Mardin Aday Adayları Belli Oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin Ak Parti’de son başvurular yapıldı

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinde Mardin’den Ak Parti milletvekili adayı olmak için aday adayı başvuruları bu akşam sona erdi.

Başvuruların başladığı tarihten bu yana yaklaşık 58 Milletvekili aday adayının başvurduğu Ak Parti’de başvurular il başkanlığının yanı sıra Genel Merkez de yapıldı.

Bugün Ankara’da başvurulardan biriside Mardin Kızıltepe Aşiti Aşireti Lideri İş İnsanı Mehmet Ali Çeçen, 28. Dönem Milletvekilliği Seçimi için aday adaylığı başvurusunu AK Parti Genel Merkezinde yaptı.

Son yerel seçimlerde Ak Parti Kızıltepe Belediye Başkan Adayı olan Şükrü Cevheroğlu ile Türkiye’nin en genç hukuk Doçenti Mardinli Av. Doç. Dr. İslam Safa Kaya 28. dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Aday Adaylığı başvurularını Ak Parti İl Başkanı Vahap Alma’ya müracaatta bulundular.

Edinilen bilgilere göre Ankara’da yapılan başvurular arasında ise 27. Dönem milletvekili Cengiz Demirkaya ile Ak parti eski milletvekilleri Mehmet Halit Demir ve Cüneyt Yüksel’inde yer aldığı öğrenildi.

Son yapılan başvurular arasında 26. ve 27. dönem Ak Parti milletvekili adayı Ahmet Kaya, AK Parti Mardin İl Kadın Kolları Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Seda Fidan, İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Kamuran Talan 28. dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Aday Adaylığı başvurusunda bulundular.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak 28. Milletvekili genel seçimlerinde Ak Partiden milletvekili adayı olmak için daha önce başvuranlar arasında Ak Parti Mardin il başkanlığı görevinden istifa eden Faruk Kılıç, AK Parti 5. Dönem İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Mardin DAŞİ Aşiretinin ileri geleni Kanaat Önderi – İş adamı ve 26. Dönem milletvekili adayı Süleyman Çelik, önceki dönem İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Kızıltepe Ticaret odası başkan yardımcısı Kızıltepeli işadamı İbrahim Ramazanoğlu, Ak parti Kızıltepe eski ilçe başkanı Abdurrahman Dağ, Kızıltepeli işadamı Abdulhalim Dölek, Kızıltepeli eğitimci İsmail Alkan ve Önceki dönem Artuklu İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Cangi, Önceki dönem Midyat İlçe Başkanı Melih Güneştan 28. dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri aday adaylığı başvurusunda bulunmuşlardı.

AK PARTİ ADAY ADAYI LİSTESİ

1-Abdulbari Tatlıdede 

2-Abdullatif Sarıcı 

3-Abdulvahap Arbağ

4-Abdurrahman Dağ 

5-Abdülhalim Dölek 

6-Adnan Altun 

7-Ahmet Baltacı 

8-Ahmet Cengiz

9-Ahmet Kaya 

10-Asuman Sülkü 

11-Ayhan Aslan 

12-Ayşegül Bayıcı 

13-Behiye Teymur 

14-Bekir Melih Güneştan 

15-Cengiz Demirkaya 

16-Cüneyt Yüksel 

17-Elif Urazin 

18-Emrullah Kalkan 

19-Enver Bakay 

20-Eren Tandoğan 

21-Faruk Kılıç 

22-Ferman Yaramış 

23-Halit Pekduran 

24-Hasan Cangi 

25-Hasan Yıldız 

26-Hüseyin Avni Özaltaş 

27-Hüsnü Yertüm 

28-İslam Safa Kaya 

29-İsmail Alkan 

30-İsmail Aslan 

31-Kasım Birliker 

32-Mahmut Acay 

33-Mehmet Akif Nuhoğlu 

34-Mehmet Ali Çeçen 

35-Mehmet Ali Dündar 

36-Mehmet Ata Çelebi 

37-Mehmet Duran 

38-Mehmet Dursun 

39-Mehmet Halit Demir 

40-Mehmet Sait Öztürk 

41-Mehmet Samsa 

42-Mehmet Sedat Özel 

43-Mehmet Solmaz 

44-Mehmet Şirin Arslan 

45-Meysu Gökçen Çağır 

46-Muhammed Adak 

47-Mustafa Ekinci 

48-Nihal Akar Dalgıç 

49-Orhan Kemal Yüksel 

50-Ömer Sezer 

51-Önder Ziver Aris 

52-Salihe Adıcan 

53-Seda Fidan 

54-Süleyman Çelik 

55-Şeyhdavut Gerkes 

56-Şukrü Cevheroğlu 

57-Şükriye Kara

58-Yadığar Kartal