Mardin ekipleri enkaz altındaki bir kadını kurtardı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin Büyükşehir Belediyesi ekipleri enkaz altındaki bir kadını kurtardı

Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler ilk günden itibaren deprem bölgelerinde üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorlar. İtfaiye ekipleri, enkaz altındakilerini çıkararak hayat kurtarıyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Mardin Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğüne bağlı onlarca personel, itfaiye araçları, ağır tonajlı iş makineleri ile hafriyat kamyonları depremin yaşandığı ilk saatlerden itibaren Kahramanmaraş başta olmak üzere Gaziantep, Hatay, Adıyaman, Osmaniye, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Malatya illerine hareket etti.

İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı 42 personel ve 5 araç, AFAD Koordinasyon Merkezinin verdiği görev doğrultusunda, Şanlıurfa ve Gaziantep illerinde çalışmalarını yürütüyor. Dün Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde enkaz altındaki bir bebeği çıkaran ekipler bugünde Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde enkaz altındaki bir kadını kurtardı. 

Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler, Koordinasyon Merkezinin vermiş olduğu görevleri en iyi şekilde yerine getirmek için özverili çalışmalarını sürdürüyor.