Haber Detayı
11 Mayıs 2021 - Salı 01:41
 
Mardin halkı Kudüs için İsrail'e lanet okudu
GÜNDEM Haberi


Kudüs için ayakta olan Mardin halkı İsrail'e lanet okudu

 

İşgal rejiminin Kudüs'te Filistinlilere ve Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları Mardin merkez ve ilçelerinde protesto edildi. Eylemlere katılan halk, sivil Filistinlilere terör estiren israil'e lanet okudu.

 

Siyonist işgalci rejimin Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sürürken buna karşı tepkiler de gelmeye devam ediyor. Tüm yurtta olduğu gibi Mardin merkez ve ilçelerinde de işgal rejiminin Kudüs’teki Filistinlilere yönelik saldırıları ve Filistinlilerin Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'nde evlerinden zorla çıkarılmak istenmesi protesto edildi.

Siyonist işgalci rejimin Filistinlilere saldırısını kınayan halk, terör şebekesine lanet okudu.

 

HÜDA PAR Kızıltepe İlçe Başkanlığı da siyonist terör çetesinin Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarına tepki göstermek amacıyla “Kudüs'e Sahip Çık” sloganıyla kitlesel basın açıklaması düzenledi.

Ulu Cami avlusunda düzenlenen kitlesel basın açıklamasına halk yoğun ilgi gösterirken "Özgür Kudüs”, “Kudüs İslam’ındır”, “Kudüs için tek ses”, “Ben sen yok Kudüs var” yazılı pankartlar açıldı.

Sık sık tekbirlerin getirildiği basın açıklamasında, Kudüs'e sahip çıkılması için İslam dünyasına çağrıda bulunuldu.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan basın açıklamasını okuyan HÜDA PAR Kızıltepe İlçe Başkanı Abdullah Kavan, İslam ümmetinin dağınıklığını ve parçalanmışlığını fırsat bilen siyonist terör çetesinin, Mescid-i Aksa’yı hedef aldığını söyledi.

“Siyonistler izzetli direniş karşısında gerisin geri kaçmak zorunda kaldı”

Terör şebekesi siyonist çetenin, nihai emeli olan Mescid-i Aksa’yı tamamen işgal etmek için fırsat kolladığını ve saldırılarını artırdığına dikkat çeken Kavan, “Bu işgale zemin oluşturmak için 10 Mayıs yani bugünü İbrani takvime uydurarak ‘Kudüs’ün Kurtuluş Günü’ ilan ettiler. Bunu da bir bayram havasında işgalci polis eşliğinde on binlerce siyonistle Aksa’yı işgal etmeyi hedefliyordular. Bugün sabah saatlerinden itibaren siyonist polis ve askerler, hiçbir ayrım gözetmeksiniz vahşice Aksa’ya ve içerisindeki Müslümanlara gaz ve ses bombalarıyla ve plastik mermilerle saldırdılar. Müslümanların üzerine arabalar sürerek ezmek istediler. Aralarında ağır yaralıların da olduğu yüzlerce Müslüman yaralandı, onlarcası gözaltına alındı. Elhamdülillah Müslümanlar bedenlerini Aksa’ya siper ederek işgale izin vermediler. Büyük bir kibir ve gururla gelen siyonistler, bu izzetli direniş karşısında gerisin geri kaçmak zorunda kaldılar.” dedi.

 

“Siyonist saldırılar devam ettiği müddetçe tepkiler de artarak devam etmelidir”

“Siyonist işgalcilerin pervasızlığı onların gücünden veya cesaretinden kaynaklanmıyor” diyen Kavan, “Onların saldırılarını her gün biraz daha genişletmelerinin en büyük nedeni, İslam dünyasının dağınıklığı, duyarsızlığı ve kutsallarımıza yaptıkları saldırıları sözlü olarak kınamakla yetinen İslam ülkeleri yöneticilerinin samimiyetsizliğidir. Aksa’mıza yapılan bu alçakça saldırıları kabul etmediğimizi en gür sesle dile getirmeliyiz. Müslümanlar her nerede olurlarsa olsunlar bu saldırıları tel’in etmek ve kendi ülkelerinin yöneticilerini harekete geçmeye zorlamak için seslerini yükseltmelidirler. Siyonist saldırılar devam ettiği müddetçe tepkiler de artarak devam etmelidir.” ifadelerini kullandı.

“Mescid-i Aksa’yı savunmak bütün ümmetin görevidir”

Mescid-i Aksa ve Kudüs davasının sadece Filistinlilerin ve Arapların davası olmadığına işaret eden Kavan, “Mescid-i Aksa ve Kudüs davası, bütün Müslümanların davasıdır. Mescid-i Aksa’yı savunmak sadece Filistinlilerin değil, bütün ümmetin görevidir. Bu nedenle Aksa’yı en ön cephede savunan Müminler asla yalnız ve yardımsız bırakılmamalıdır.” şeklinde konuştu.

 

“Teröriste her türlü yardım suçtur”

İslam ülkelerinin yöneticilerine seslenen Kavan, “Sizler yeri geldiğinde ‘israil bir terör devletidir’ diyorsunuz ki doğru söylüyorsunuz. İsrail bir terör şebekesi ise o zaman teröre ve teröriste her türlü yardım suçtur. Siyonist vahşeti sadece kınamakla yetinmeyin; siyasi, ekonomik, askeri, diplomatik alanlarda somut yaptırımlar için ivedilikle adım atın. Son olarak şunu da ifade etmek isteriz ki siyonistlerle normalleşme adımlarını hızlandıranlar, bugün olmasa da tarih önünde yargılanacak ve mutlaka mahkûm olacaklardır. Temennimiz yaptıkları bu cürümden bir an önce dönmeleri ve tövbe etmeleridir.” diye konuştu.

“Ümmetin onurunu koruyan Filistinli kardeşlerimize selam olsun”

Kavan, son olarak şunları söyledi: “Günlerdir Mescid-i Aksa’ya gecesini gündüzüne katarak- bedenlerini siper eden tüm Filistinli kardeşlerimize selam olsun. Sizler ümmetin onurunu koruyorsunuz. Zalimlere karşı dik duruşunuz elbette zaferi getirecektir. Zulmetmekte olanlar ise yakında nasıl bir inkılaba uğrayıp devrileceklerini göreceklerdir.” dedi.

Basın açıklaması yapılan duanın ardından sona erdi. (İLKHA)

HABERİN VİDEOSU:
 

Kaynak: (KEH) - Kızıltepe Ekspres Haber Editör: kiziltepeekspres
 
Etiketler: Mardin, halkı, Kudüs, için, İsrail'e, lanet, okudu,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv
Özlü Sözler
Nimete kavuşanların inkarından sakının.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Adana Demirspor
0
0
0
0
0
0
2
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
3
Sivasspor
0
0
0
0
0
0
4
MKE Ankaragücü
0
0
0
0
0
0
5
Konyaspor
0
0
0
0
0
0
6
Kayserispor
0
0
0
0
0
0
7
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
8
İstanbulspor
0
0
0
0
0
0
9
Hatayspor
0
0
0
0
0
0
10
Giresunspor
0
0
0
0
0
0
11
Gaziantep FK
0
0
0
0
0
0
12
Galatasaray
0
0
0
0
0
0
13
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
14
Fatih Karagümrük
0
0
0
0
0
0
15
Beşiktaş
0
0
0
0
0
0
16
Başakşehir FK
0
0
0
0
0
0
17
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
18
Alanyaspor
0
0
0
0
0
0
19
Ümraniyespor
0
0
0
0
0
0
Haber Yazılımı