Mardin Havalimanının adı “Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Hava Limanı” oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin Havalimanın adı”Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Hava Limanı” olarak değiştirildi

Mardin’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış töreninde kalabalığa hitabında ‘Mardin havalimanının ismini “Mardin Aziz Sancar havalimanı olarak” değiştireceklerinin müjdesini verdi.

Çeşitli temaslarda bulunmak ve yapımı tamamlanan hizmetlerin toplu açılış törenine katılmak üzere Mardin’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’ndaki toplu açılış töreninde kalabalığa hitabında ‘Mardin havalimanının ismini “Mardin Aziz Sancar havalimanı olarak” değiştireceklerinin müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’ndaki toplu açılış töreninde kalabalığa hitabında Mardin havalimanına Nobel ödüllü Mardinli bilim adamının ismini vereceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Şimdi, Mardin Havalimanı’na 3 milyon yolcu kapasiteli yeni bir terminal binası yaptık. Bugün gönlümden şöyle bir şey geçti. Mardin Havalimanı’nın adını Mardin Aziz Sancar Havalimanı olarak değiştirelim dedim.

Mardin’in Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar hocamızın adı bundan sonra aynı zamanda Mardin’e girerken Mardin Havalimanı’nın gönderinde de görülecek. Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı.” dedi.

Mardin Havalimanının ismini “Mardin Aziz Sancar havalimanı” olarak değiştireceklerin belirterek alandaki vatandaşlara seslenerek önerisini “Kabul edenler, etmeyenler?” diye sorusunu yönelten Cumhurbaşkanı Erdoğan, çoğunluğun el kaldırmasını gördükten sonra “kabul edilmiştir Mardin Havalimanı’nın adını Aziz Sancar Havalimanı olarak değiştiriyoruz” diyerek havaalanının adının değiştiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasının ardından Mardin Havalimanının girişine “Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı” yazısı asıldı.