Mardin ile Mazıdağı maçı sonunda olaylar çıktı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin 1969 Spor, Mazıdağı Fosfat Spor maçı sonunda olaylar çıktı

Bölgesel Amatör Liginin 16. haftasında Mardin 1969 Spor kendi sahasında Mazıdağı Fosfat Spor ile karşılaştığı maçın ardından yaşanan olaylarda 4 kişi yaralandı.

Maçın başından sonuna kadar gergin geçen ve ikinci yarıda 5 dakika da atılan karşılıklı goller ile 1-1 berabere sona eren müsabakada, Hakemin son düdüğü ile birlikte maç sonunda gergin anlar yaşanıldı. Saha içinde futbolcular arasında birbirinin üzerine yürümeler ile başlayan sürtüşme tribünlerde de taraftarlar arasında da devam etti. 

İddiaya göre maçtan sonra Stattan çıkan Mardin 1969 Spor taraftarları ile statta tutulan Mazıdağı Fosfat Spor taraftarlarının birbirine taş atmasıyla devam eden olaylara polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale ederken çıkan olaylarda 4 kişi yaralandı. olayların devam etmesi sonucu Mazıdağı Fosfat Spor taraftarları, ev sahibi ekibin tesislerine taşlarla saldırdığı ve bir yaralıyı taşımaya gelen ambulansa Mazıdağı taraftarlarının bulunduğu alandan atılan taşların isabet etmesi sonucu ambulansın camları kırıldı, araçta hasar meydana geldi.

Polisin uzun uğraşları sonucunda taraftarların dağıtıl masıyla olaylar sona erdi.