Mardin Şehir Hastanesi Yapım Çalışmaları Başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin Şehir Hastanesi Yapım Çalışmaları Başladı

Sağlık Bakanlığı tarafından Mardin Artuklu Üniversitesi kampüsünde inşa edilecek Mardin Şehir Hastanesinde yapım süreci başladı.

Tıp Fakültesi ve Mardin Şehir Hastanesi Kurumsal İşbirliği Yapacak

Mardin Şehir Hastanesi, aynı kampüste bulunan Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi ile afiliye olacak. 750 yataklı olacak olan Mardin Şehir Hastanesinin 750 gün içerisinde tamamlanması ve hizmete açılması öngörülüyor.

Prof. Dr. Özcoşar: “Mardin Sağlık Merkezi Olacak”

Kampüs alanında çalışmalarına başlanan Mardin Şehir Hastanesinin tamamlanması ve Tıp Fakültesiyle afiliye olmasıyla birlikte Mardin’in bir sağlık merkezi olacağını belirten Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Şehir Hastanenin sağlayacağı ivmeyle aynı zamanda ilimizde verilen sağlık hizmetlerinin de daha da yaygınlaşacağını belirtti.

Rektör Prof. Dr. Özcoşar, Sağlık Bakanlığı Mardin Şehir Hastanesi ve Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesinin kurumsal işbirliğiyle bölgeye ve komşu ülkelere de nitelikli bir sağlık hizmeti verileceğini sözlerine ekledi.

Mardin Şehir Hastanesinin yapımı ile birlikte ihalesi yapılan proje kapsamında Kızıltepe Devlet Hastanesi ek binasının yapımına da başlanacak.