Mardin şirketi Cezayir’de tarıma başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin şirketi Cezayir’de tarıma başladı

Mardinli iş adamı Kenan Kösen’in de ortağı olduğu Türk şirketi Cezayir çölünde tarım projesi başlattı. Proje kapsamında bu yıl toplamda 4.200 dönüm alana ekim yapılacak.

Cezayir’de tarım projesini hayata geçiren Türk Dekinsan Grup bünyesinde faaliyet gösteren Sarl Dunaysır Şirketi, Cezayir’in Büyük Sahra Çölü’nde bulunan Adrar kentinde 4.200 dönüm alana tarım yapacak.

Cezayir’de özellikle inşaat olmak üzere bazı alanlarda faaliyet yürüten ve çok sayıda insana istihdam yaratan Mardinli iş adamı Dekinsan Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Kösen, Cezayir’in Büyük Sahra Çölü’nde bulunan Adrar kentinde hayata geçirdiği tarım projesinde bu yıl için buğday, arpa, mercimek ve yonca ekimi gerçekleştirecek.

Geçtiğimiz aylarda Türkiye Büyükelçisi Mahinur Özdemir Göktaş ve Ticaret Müşavirleri ile Adrar Valisi Behlül el-Arabi’nin Adrar vilayetinde hayata geçirdikleri tarım projesi ziyaret ettiklerini söyleyen Dekinsan Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Kösen, Cezayir de ki tarım alanlarında proje kapsamında çeşitli meyve ağaçları diktiklerini ve bu yıl için şu ana kadar 420 hektarlık alanda buğday, arpa, mercimek ve yonca ekimi yaptıklarını önümüzdeki dönemlerde meyvecilik ve seralarda sebzecilik yapmayı hedeflediklerini söyledi.