Mardin’de 95 spor kulübüne malzeme desteği verildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin’de 95 spor kulübüne malzeme desteği verildi

Gençlik ve Spor Mardin il Müdürlüğü tarafından Mardin genelinde çeşitli branşlarda faaliyet yürüten 95 spor kulübüne “Tesis Yatırımları ve Spor Kulüplerine Destek Programı” kapsamında spor malzemesi desteği verildi.

“Tesis Yatırımları ve Spor Kulüplerine Destek Programı” kapsamında gerçekleştirilen ve Mardin il genelinde 95 spor kulübüne yapılan malzeme desteği proğramında bir konuşma yapan ve “Mardin ilimizin spor potansiyeli ile yapılan yeni tesisler bakanlığımızın verdiği desteklerle hızlı bir şekilde yukarı doğru bir ivme göstermektedir.” İfadelerine yer veren Gençlik ve Spor Mardin il Müdürü Beytullah Birlik, açıklamasında, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere verdiği önem ve destekle sporu tabana yayma çalışmaları kapsamında ülkemizin her köşesinde olduğu gibi Mardin ilimizde de birçok yeni modern tesis yapılmış ve herkesin spor yapabilmesi sağlanmıştır.

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun ortaya koyduğu vizyon doğrultusunda dokunmadığımız tek genç kalmayana kadar çalışmaya, üretmeye ve gençlerimize destek vermeye devam edeceğiz.

Mardin ilimizin spor potansiyeli ile yapılan yeni tesisler bakanlığımızın verdiği desteklerle  hızlı bir şekilde yukarı doğru bir ivme göstermektedir. 2021 yılında 38 bin lisanslı sporcu sayısı mevcut iken Mayıs 2023 tarihi itibari ile 62 bin lisanslı sporcu sayısına ulaşılmıştır. Aynı şekilde buna paralel olarak 3 bin faal sporcu mevcut iken şu anda 11 bin faal lisans sporcu çeşitli branşlarda modern tesislerde spor yapmaktadır.

Bugün gerçekleştirilen, Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından desteklenen  “Tesis Yatırımları ve Spor Kulüplerine Destek Programı” kapsamında Mardin il genelinde 95 spor kulübüne malzeme desteği gerçekleştirilmiştir. Aynı şekilde yine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından  3 Mayıs 2023 tarihinde  Mardin Valimiz Sayın Mahmut DEMİRTAŞ’ın katılımları ile 105 spor kulübümüze 2.205.000,00 TL nakdi yardım yapılmıştır. Bu destekler artırılarak sürdürülecektir.

Ahlaklı, zeki ve çevik bir nesil yetiştirmek  amacıyla tüm imkanlarımızla sporun her dalında  sporcularımızın her daim yanında olacağız.” Dedi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir