Mardin’de İsrail’in Gazze’ye saldırılarına tepki gösterilerek protesto edildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin’de İsrail’in Gazze’ye saldırılarına tepki gösterilerek protesto edildi

Mardin Merkez Artuklu ilçesinde Mardin Sivil Toplum kuruluşu öncülüğünde Cuma Namazı çıkışında Şakir Nuhoğlu Cami önünde bir araya gelen Sivil Toplum Kuruluşları, siyasi partilerin temsilcileri ve vatandaşlar, İsrail’in Gazze’deki saldırılarına tepki gösterdi.

İsrail karşıtı slogan atan grup, sık sık tekbir getirdiği etkinlikte Hamas lideri İsmail Haniye’nin oğulları, torunları ve Gazze’de hayatını kaybetmiş tüm siviller için Gıyabi Cenaze Namazı kılındı.

Mardin İlim Yayma Cemiyeti Başkanı ve Platform Dönem Sözcüsü Necmettin Başboğa tarafından yapılan basın açıklamasında, Gazze’deki direnişin 6. ayı geride bıraktığını hatırlatan ve bölgenin en güçlü ülkelerini dize getiren İsrail’in yirmi yıldır abluka altında tuttuğu gazze direnişine karşı hiçbir askeri başarı elde edemediğini belirten Başboğa, Siyonizmin en büyük can damarı olan ekonomik gücünü baltalayacak boykotu bir silah olarak kullanmaya devam edeceklerini söyledi.

Platform Sözcüsü Başboğa açıklamada, “Ramazan bayramının birinci gününde 3 oğlu ve 3 torunu şehid edilen Hamas lideri İsmail heniyeyi tebrik ediyoruz. Ailesinden altmış kişiyi bu savaşta şehit veren bir liderliğin bozulmayan metaneti karşısında tüm azgın güçlerin diz çökeceğine inanıyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Açıklamaların ardından saldırılarda hayatını kaybedenler için dua edildi.