Mardin´de Kadınlar Funda Arar ile coştu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin´de Kadınlar Funda Arar ile coştu

Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde çeşitli etkinlikler yapıldı, binlerce kadın meydanlara döküldü. Ünlü sanatçı Funda Arar Konser verdi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen  8 Mart Dünya Kadınlar Gününde  Funda Arar kadınlara katılımı ile Konser verdi, binlerce kadın 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkını doldurdu.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Kadınların bu özel gününde, kadınlara dönük faaliyet ve etkinlikler kapsamında ayrıca mahallelerde  dezavantajlı ve yaşlı kadınları ziyaret edip çeşitli hediyeler verdi.

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler  Parkında, kadın kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile halk eğitim merkezleri kadın kursiyerleri stant açtı. Kadınlar ürettikleri el emeği göz nuru ürünlerini burada satışa sundu.

Pop müziğin ünlü isimlerinden Funda Arar´da Kadınlar günü dolayısıyla Mardin de kadınlar ile buluşturuldu. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı´nda konser veren  Funda Arar´ı  binlerce vatandaş  izledi. Gençler müzik ile coştu, kadınlar eşlik etti.

Açılan stantları gezen ve kadınlarla sohbet edip günlerini kutlayan Mardin Valisi/ Büyükşehir Belediye başkan vekili Mustafa Yaman, Bu şehirde yapılan etkinlikler ile kadınlarımız artık gülüyor. İlimizde hemşerilerimizim beklediği bir şehri inşa etmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Özellikle sosyal projelere  önem veriyoruz. Kadınlarımız için de önemli çalışmalara imza atıyoruz. Son 1 yıl içinde Kadının Yerinde Kadının Yanında´ diyerek kadınlarımızın mutlu olması hedefiyle durmadan çalıştık. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nde de 2017 yılında olduğu gibi özel bir etkinlik olmasını istedik açıklamasında bulunan Vali Yaman, “Şehrimizde yaşayan kadınlarımızın moral bulmaları ve stres atmaları için bu yıl da bir konser tertip etmek istedik. Bu nedenle yediden yetmişe herkesin severek dinlediği ses sanatçısı Funda Arar´ı Mardin´de yaşayan  kadınlar için ilimize getirdik. Alanda on binlerce hemşerimiz konserde gönüllerince eğlendi. Bu vesileyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nü bir kez daha kutluyorum. Dedi.

Ünlü Sanatçı Funda Arar, Mardin´deki coşkunun kendisini mutlu ettiğini belirterek, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman´a teşekkür etti.