Mardin’de kar nedeniyle 200 yerleşim yolu kapandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin’de kar nedeniyle 200 yerleşim yolu kapandı

Mardin’de başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle 200 yerleşimle ulaşım sağlanamıyor.

Karayolları, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerine bağlı ekipler, kara yolunda ulaşımın aksamaması ve kent genelinde kapanan 200 yerleşim yeri yolunun açılması için çalışıyor.

Mardin’de sabah saatlerinden itibaren etkisini sürdüren kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken il genelinde yaşanan yoğun kar yağışı sonrası Mardin- Diyarbakır kara yolunda, Mardin-Midyat karayolundaki Hop Geçidi’nde, Kızıltepe Mardin karayolundaki Türkmen Geçidi’nde aksamalar yaşandı.

Karayolları bölge müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri, Kaymakamlıklar, İl-ilçe Jandarma Komutanlıkları, İl-ilçe Emniyet Müdürlükleri ile UMKE ve AFAD ekipleri, ulaşımın sağlıklı sürmesi ve vatandaşların mağdur olmaması için yol temizleme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, ilgili tüm ekiplerin il genelinde teyakkuz halinde görevlerinin başında olduğunu ve vatandaşların mağdur olmaması için gece-gündüz çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye başkan vekili Fatih Cıdıroğlu’da araç sürücülerini uyararak,” Karla mücadele ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor  Greyder,Loder, Kepçe ve Kamyon araçlarımız ile kırsal mahallerde de yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz. Sizden istirhamımız lütfen kış lastiği veya kar zinciri olmadan Trafiğe çıkmayalım” açıklamasında bulundu.