Mardin’de MAÜ ve 6 ilçede eğitime ara verildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin’de MAÜ ve 6 ilçede eğitime ara verildi

 

Mardin’de Pazartesi günü beklenen kar yağışı sebebiyle bazı ilçelerde ve MAÜ’de eğitime ara verildi.

 

Birçok ili etkisi altına alan kar yağışı devam ederken Mardin ilinde de bazı ilçelerde ve Mardin Artuklu Üniversitesinde de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Bu ilçelerde kamuda görev yapaan hamile ve engelli görevlilerde izinli sayılacak.

 

EĞİTİME ARA VERİLEN İLÇELER

Meteoroloji bölge müdürlüğü tahminlerine göre bölgede beklenen yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitime verilen 1 günlük ara ile ilgili olarak Mardin Valiliği tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “ Artuklu, Yeşilli, Ömerli, Savur, Mazıdağı ve Derik ilçelerimizde devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle 14.03.2022 tarihinde eğitime 1 gün ara verilmiştir.

Bu ilçelerimizde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli görevlilerimizde 14.03.2022 tarihinde 1 gün süre ile idari izinli sayılaacaktır.” Açıklamasına yer verildi.

 

MAÜ’DE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Kar yağışının devam etmesi ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Mardin Artuklu Üniversitesi de eğitime 1 gün ara verildiğini duyurdu. Konuyla ilgili MAÜ rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar tarafından yapılan paylaşımda, “Genç Arkadaşlarım, Sevgili Öğrencilerim; Yoğun kar yağışı sebebiyle senatomuz 1 günlük tatil kararı aldı. Salı günü kampüste buluşmak dileğiyle…” açıklamasında bulundu.