Mardin’de milletvekili adayı olmak için başvurular devam ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin’de Ak Parti milletvekili adayı olmak için başvurular devam ediyor

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinde Mardin’den Ak Parti milletvekili adayı olmak için aday adayı başvuruları devam ediyor.

Mardin’de DAŞİ Aşiretinin ileri geleni Kanaat Önderi – İş İnsanı Süleyman Çelik, daha önce 26. Dönem milletvekili adayı olduğu AK Parti’den 14 Mayıs 28. Dönem Milletvekili Genel seçimlerinde Mardin milletvekili adayı olmak için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Ak Parti Mardin il başkanlığına bugün milletvekili aday adaylığı için başvuran Kanaat Önderi – İş adamı Süleyman Çelik’in yanı sıra Önceki dönem İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Kızıltepe Ticaret odası başkan yardımcısı Kızıltepeli işadamı İbrahim Ramazanoğlu, Kızıltepeli işadamı Abdulhalim Dölek, Kızıltepeli eğitimci İsmail Alkan, Adnan Altun, Önceki dönem Artuklu İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Cangi, Önceki dönem Midyat İlçe Başkanı Melih Güneştan ve Önceki dönem İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Mehmet Sedat Özel, 28. dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri aday adaylığı başvuru dilekçelerini İl Başkanı Vahap Alma’ya teslim ettiler.

Ak Parti Mardin milletvekili aday adaylığı için beraberindeki aile dostları ve yakınlarıyla birlikte AK Parti il teşkilatını ziyaret ederek höreve yeni atanan AK Parti İl Başkanı Vahap Alma’ya yeni görevinde başarılar dileyip, hayırlı olsun dileklerini ileten Süleyman Çelik, aday adaylığı başvuru dilekçesini İl Başkanı Vahap Alma’ya teslim eden Çelik, “Uzun yıllardır AK Parti’de siyaset yapıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemize yaptığı hizmetlerin farkında olan, yapılan hizmetleri adeta sessiz bir devrim olarak nitelendirip, hayranlıkla izleyenlerdeniz. Sayın Cumhurbaşkanımızı bu kutlu davada yanında olmak, yol arkadaşlığıyla yanında bulunmak bizim için bir sorumluluktur. Ülkemiz, bölgemiz ve şehrimizle ilgili halkımızı hizmet etme yolundaki görev talebimizi resmen yerine getirmiş olduk. İnşallah hayırlara vesile olur. ” açıklamasında bulundu.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak 28. Milletvekili genel seçimlerinde Ak Partiden milletvekili adayı olmak için daha önce Meysu Gökçen Çağır, Abdurrahman Dağ, Ahmet Cengiz, İsmail Aslan, Mehmet Dursun, Hüsnü Yertüm, Mahmut Acay, Faruk Kılıç ve Mehmet Ali Dündar aday adaylığı başvurusunda bulunmuşlardı.