Mardin’de Ulusal Dağ Bisikleti Yarışları Heyecanı Başlıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin’de Ulusal MTB Cup Dağ Bisikleti Yarışları Heyecanı Başlıyor

Mardin’de gerçekleştirilecek Ulusal MTB Cup Dağ Bisikleti yarışlarının heyecanı başlıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu işbirliğinde 22 Ekim’de tarihi Mardin sokaklarında “Eski Mardin Sokakları Dağ Bisikleti Kupası” ile 23 Ekim’de Oğuz Mahallesi’nde yer alan Dara Antik Kentinde “1. Mardin Dara Antik Kenti Dağ Bisikleti Kupası” yarışları düzenlenecek.

“Pedallar Medeniyetlerin Beşiği Mardin’de” sloganıyla yapılacak yarışmaların heyecanı 22 Ekim saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanında “Eski Mardin Sokakları Dağ Bisikleti Kupası” ile başlayacak. Yarışmacılar, tarihi Mardin sokaklarındaki belirlenen parkurda kupaya uzanmak için pedal çevirecek.

Mardin’de ilk kez düzenlenecek organizasyonda ikinci etap ise 23 Ekim saat 09.30’da Oğuz Mahallesi’nde yer alan Dara Antik Kentinde “1. Mardin Dara Antik Kenti Dağ Bisikleti Kupası” yarışlarıyla devam edecek.

Türkiye’nin en güçlü takımları ve bisikletçilerinin mücadele edeceği bu organizasyonla “Dara Antik Kenti, Eski Mardin Sokakları, Boncuklu Tarla, Deyrulzafaran Manastırı ve Kasımiye Medresesi”gibi Mardin’in önemli değerleri tanıtılması hedefleniyor.