Mardin’de kesilen yemek fişindeki fiyat tepki topladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin Artuklu ilçesinde bir restaurant ta yemek yiyen 3 kişiye 849 liralık hesap gelmesi tepki topladı. Yetkililer göreve davet edildi.

 

Mardin merkez Artuklu ilçesi yenişehir’de bir restaurant’a giden 3 kişi yemek yedikten sonra gelen hesap karşısında şaşkınlığa uğradı. Dört Buçuk Porsiyon Yemek Ve 2 Künefe’ye 849 TL hesap çıkaran işletme hakkında sosyal medyada tepki yağdı.

İki Arkadaşı ile gittikleri restaurant’ta fahiş bir fiyat ile karşılaştıklarını sosyal medyada paylaşan Engin Gökçen adındaki vatandaş, geçen hafta İstanbul’da 6 kişi yemek yediklerini ve 850 lira para ödediklerini, Mardin de yemek yedikleri yerin ne bir deniz kıyısı nede benzer özelliklere sahip bir konumu olmadığını belirtere, “Mardin’de Yemek Sektörün de Fahiş Fiatlarla Vatandaş Mağdur Ediliyor. Burası Bodrum Değil, Burası Kuşadası Değil, Burası Marmaris Değil, Burası Alanya değil, Burası Kemer değil, Burası Antalya değil, Burası Mardin Merkez Artuklu, … …. Sofrasın da Dört Buçuk Porsiyon Yemek ve 2 Künefe 849 TL Hemde Mardin Merkez Artuklu da din iman vicdan ve merhamet kalmamış, denetim kalmamış. Resmi kurumlar lütfen göreve, vatandaşları mağdur edenlere tedbir ve önlem alın.” İfadelerine yer verdi.

Engin Gökçen Fahiş yemek fiyatlarını ve tepkisini sosyal medya hesabında paylaştıktan sonra bir çok takipçi fiyatın fahiş olduğu konusunda kendisine hak verip işletmeye ve bu şekilde fiyat uygulayan esnafa tepki gösterdi. Paylaşımın artına yorum yazanlar; birkaç esnafın çok kazanma hevesi yüzünden Mardin esnafının kazıkçı bir duruma düşürüldüğünü ve Mardin’e gelen yerli yabancı turistin çevresine Mardin’i fiyat konusunda pahalı bir şehir şeklinde tanıtımına neden olacağını belirterek bununda Mardin ekonomisi için iyi bir şey olmadığını belirterek yetkilileri denetimleri sıklaştırıp buna tenezzül edenlere ağır cezalar uygulanmasını istediler.