MAÜ’den Öğrencilere Yurt ‘Destek Masası’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin Artuklu Üniversitesi Öğrenciler İçin Destek Masası Kurdu

 

MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, 2020-2021 öğretim yılında Mardin Artuklu Üniversitesini tercih ederek yerleşen öğrencilerin barınma sorunlarına yönelik ‘Destek Masası’ oluşturdu.

 

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Mardin Vali Yardımcısı Gürsel Temurci ve beraberlerinde ki yönetim gurubu üyeleri,  öğrencilerin barınma ihtiyaçlarının giderilmesi için yoğun bir mesai harcayarak, Mardin Merkez ve ilçeleri olmak üzere tüm kamu misafirhaneleri ve özel otellerin kapasitelerini arttırarak üniversite öğrencilerine  tahsis edilmesi için çalışma başlattı.

 

Mardin Artuklu Üniversitesi‘ni tercih ederek yerleşen ve Kredi Yurtlar Kurumu başvurusunda bulunan ancak yurt listesinde yedek olarak yer alan öğrenciler için geçici barınma çözümünün uygulamaya geçirildiğini belirten MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, ilk olarak sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı.

 

 Özcoşar mesajında şunları kaydetti. ” Genç arkadaşlarım, Sevgili öğrencilerim; barınma sorunlarınız için bir destek masası oluşturduk. Sayın Valimizin destekleriyle Mardin’deki kamu misafirhaneleri ve bazı otellerde, geçici olarak barınmanıza yönelik bir sistem kurduk. Bu sistem çerçevesinde KYK’ya başvurup yedekte kalmış öğrencilerimizin barınacakları misafirhane ve otellere yerleşmeleri için Rektörlük binamızdaki destek masasına bizzat başvurmalarını rica ediyorum.

Sistemin doğru işlemesi ve görevli arkadaşların size doğru destek verebilmesi için lütfen telefon, mail veya aracılar yolu ile başvurma konusunda ısrarcı olmayın. Bu tür başvuruları dikkate alamayacağız. Önceliğimiz sizsiniz. Bunun için destek masasında ki arkadaşlarımız hafta sonu da çalışacak.”

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir