Meteoroloji ve Valilikten kuvvetli sağanak yağış uyarısı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji ve Valilikten kuvvetli sağanak yağış uyarısı

Mardin Valiliği, il genelinde sağanak yağış beklenildiğini duyurusunda bulunarak, vatandaşları yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Bitlis, Siirt, Muş, Van, Ağrı, Iğdır çevreleri için yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji’nin konuya ilişkin bugün yaptığı açıklama şöyle:

“Bu gece saatlerinden itibaren 13.09.2023 Çarşamba günü Diyarbakır’ın güneyi, Şanlıurfa’nın güneyi ve doğusu ile Mardin, Batman, Bitlis, Siirt, Muş, Van, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Mardin Valiliği de konuya ilişkin yaptığı uyarı duyursunda, “İlimiz çevresinde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklenmektedir. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.” denildi.