Meteorolojik Uyarı: Toz Taşınımına Dikkat!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteorolojik Uyarı: Toz Taşınımına Dikkat!

Meteoroloji’den flaş hava durumu uyarısı, Pazartesi günü Güney Doğu ile Doğu Akdeniz’de Toz Taşınımına Dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, yarın sabah saatlerinden itibaren Güney Doğu ile Doğu Akdeniz bölgesinde bulunan Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Mardin ve Adıyaman ile Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş’ta Suriye kaynaklı toz taşınımı beklendiği uyarısı yapıldı.

Meteoroloji tarafından yayınlanan hava durumu tahmin raporunda 9 ile sarı kodlu uyarısında bulunuldu. Yapılan açıklamaya göre havanın kahverengiye bürünmesine, çamur şeklindeki yağışlara yol açan toz taşınımı yarın sabah saatlerinden itibaren etkisini göstereceğine dikkat çekildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz (Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş) ile Güneydoğu Anadolu’da (Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Mardin ve Adıyaman) Suriye kaynaklı toz taşınımı hadisesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar ve yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

31.10.2022 Pazartesi günü saat:10.00’da başlaması beklenen olumsuz hava durumunun ulaşımda aksamalara yol açabileceği ve 31.10.2022 Pazartesi günü saat: 20.00’de sona ermesi beklendiği belirtildi.