Meydanda kırılan parkelerin değişimine başlandı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet meydanında kırılan parkelerin değişimine başlandı!

 

Kızıltepe Cumhuriyet Meydanında yenileme çalışmaları kapsamında yeni yapılan zemin parke betonlar kısa süre içinde kırılmaya ve sökülmesiyle ilgili yaptığımız haber ses getirdi. Meydanda kırık bazalt parke taşların değişimine başlandı.

 

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kısa bir süre önce Mardin Büyükşehir Belediyesince Cumhuriyet Meydanının daha modern ve güzel bir görünüme kavuşması amacıyla başlatılan Cumhuriyet Meydanı Sokak Sağlıklaştırma ve Cephe Yenileme Projesi çalışmaları kapsamında meydanda yapılan yol zemin yenilemesi kapsamında yeni döşenen bazalt taşların kısa bir süre içinde kırılmaya ve yerinden sökülmeye başlaması nedeniyle vatandaşın tepkisini haberleştirmemizin ardından yapılan tespitlerden sonra Meydanda çalışma başlatıldı.

 

10.000 metrelik alanda yapılan yeni zemin çalışması sonrasında birçok noktada kırılmalar yaşanmış bir kısmı ise yerinden sökülmüştü. Kullanılan malzemenin kalitesiz, işçiliğin kötü ve beton harç yerine şerbet şeklinde kumun üzerine sıvı çimento dökerek döşeme yapıldığını belirten çevre esnaf ve vatandaşlar duruma tepki göstermişti. Konuyla ilgili ilk haberi sitemizin yayınlamasından sonra büyükşehir belediyesi ilgili birimleri meydanda gerekli incelemeler yaparak tutanak tutmasının ardından yüklenici firma kırılan parke taşlarını yerinden sökerek yenilemeye başladı.