Milletvekili aday adayı Mehmet Ali Çeçen kimdir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milletvekili aday adayı Mehmet Ali Çeçen kimdir?

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinde Mardin’den Ak Parti milletvekili adayı olmak için başvuru yapan 58 Milletvekili aday adayının arasında bulunan Mardin Kızıltepe Aşiti Aşireti lideri iş adamı Mehmet Ali Çeçen kimdir?

28. Dönem Milletvekilliği Seçimi için aday adaylığı başvurusunu AK Parti Genel Merkezinde yapan Mehmet Ali Çeçen, Kızıltepe ilçesi Büyükdere Mahallesi (Bünyas Köyü) ileri gelenlerinden Aşiti Aşireti lideri merhum Hacı Hıdır Keleş’in oğlu olan ve 2. Kez adaylık başvurusunda bulunan ve siyasete uzak biri olmayan Mehmet Ali Çeçen’in amcası Mardin Eski Senatörü Cemil Çeçen’in de yeğeni olarak aynı zamanda köyünde muhtarlık görevinde de bulunmuş biri.

Kahramanmaraş merkezli depremin yaşattığı yıkım ve can kaybından duyduğu üzüntüleri ifade eden Çeçen, Mardin’in bütün sorunlarına vakıf olduğunu, meclis çatısı altında sorunların çözümü için canı gönülden bir şekilde çalışacağını söyledi.

En büyük bilgi ve tecrübeyi öncelikle Merhum Babası Aşiti Reisi H.Hıdır Çeçen ile Türkiye geneli hayatta olan 3 Senatörden biri olan amcası Mardin Eski Senatörü olan Cemil Çeçen’den aldığı siyasi tecrübe ile büyüdüğünü belirten 28. Dönem Milletvekilliği aday adayı Mehmet Ali Çeçen adaylığıyla ilgili olarak, Mardin ve Mardin Halkı en iyi hizmeti  hak ediyor. Hemşehrilerimin, Mardin’in belli başlı sorunları olduğunu biliyoruz ve bunların çözümü için şuan da dahil olmak üzere ve ileri ki zamanlarda da elimden gelenin en iyisini yapıyorum ve yapmaya da devam edeceğim. Mardin’in sorunlarını çözmek ve Mardin’i kalkındırmak için çalışacağım. Mardin’i daha iyi yaşanabilir bir il yapmak istiyoruz. Mardin’e hizmet etmekten büyük bir şeref duyuyorum. Şimdiden Mardin Halkına Teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

1979 Mardin Kızıltepe ilçesi doğumlu olan Mehmet Ali Çeçen, AŞT Petrol Ltd.şti. kurucusu ve Büyükdere Mahallesi muhtarlığı görevini iki dönem yürütmüş, birçok sivil toplum kuruluşlarında görevler üstlenerek hemşehrilerine hizmette görev alan ve Merkezi Ankara’da olan Mardin Kızıltepe ve Çevresi Sosyal Yardımlaşma Kültür Derneği Yönetim Kurul Üyesi
-Mardin Genç İş Adamları Derneği Üyesi
-Mardin Birlik Vakıfı Yönetim Kurulu Üyesi olan Çeçen, Mardin’de kurucusu olduğu ÇEAK Taşımacılık Şirketi ve AŞT Ldt.Şirketi ile bir çok hemşehrisine iş istihdamı sağlamakta.