Okullar yarın da tatil

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Okullar yarın da tatil

 

Mardin’de başlayan kar yağışıyla birlikte eğitim öğretime verilen bir günlük ara bir gün daha uzatıldı.

 

Aralarında Kızıltepe ilçesinin de olduğu Mardin merkez ve ilçelerinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları sebebiyle eğitime verilen aranın yarın da devam edeceği belirtildi.

 

Kızıltepe ilçesinde olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle yarın da (20.01.2022 Perşembe günü) eğitim öğretime 1 gün ara verilirken, hamile ve engelli kamu görevlileri de idari izinli sayılacak.

 

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam adına yapılan açıklamada, “Kızıltepe ilçemizde olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle yarın da (20.01.2022) eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli kamu görevlilerimiz, 20.01.2022 Perşembe günü 1 gün süre ile idari izinli sayılacaktır.” İfadelerine yer verildi.

 

Mardin Valiliğinden dün yapılan açıklamada, il genelinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitim öğretime 1 gün ara verildiği ve Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli kamu görevlilerinin 1gün izinli sayılacağı açıklanmıştı. Çarşamba günü verilen izin Perşembe gününü de kapsayacak şekilde il genelinde 1 gün daha uzatılmış oldu.