Okullarda ikinci eğitim-öğretim dönem başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Okullarda ikinci eğitim-öğretim dönem başladı

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının ikinci dönemi yaşanan depremler nedeniyle 2 hafta gecikmeyle başladı.

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu, eğitime başlanması nedeniyle okulları ziyaret ederek öğrencilerin okul sevincine ortak olup başarı diledi.

Kaymakam Cıdıroğlu, eşi Ayşe Cıdıroğlu ve İlçe milli eğitim müdürü Ahmet Bilen ile birlikte 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı II. Dönemi başlangıcı dolayısıyla okulları ziyaret etti. Depremzede öğrencilerle buluşarak her zaman yanlarında olacaklarını, yaraları hep birlikte saracaklarını belirterek, tüm öğrencilere başarılar diledi.

İlk olarak Toki İlkokulu’nu ziyaret eden Kaymakam/Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu 2. Dönemin ilk ders zilinin çalmasıyla öğrencilere başarılar diledi. Okulda depremzede öğrencilerle de bir araya gelen Kaymakam Cıdıroğlu “ 2022-2023 Eğitim Öğretim yılının 2. döneminin başlaması ile okullarımıza olan özlemin ardından ilk günkü heyecanla öğrenci ve öğretmenlerimiz okullarına kavuştu. Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık olan ve ilimizde de hissedilen deprem dolayısıyla ilçemize yerleşen vatandaşlarımız oldu. Bugün okullarımızda depremzede öğrencilerimiz de var. Belediye olarak, Kaymakamlık olarak imkanlarımız ölçüsünde her zaman yanlarında olacağız. 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı 2. döneminin öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını diliyor; sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir dönem olmasını temenni ediyorum.”dedi.

2022-2023 Eğitim Öğretim yılında Kızıltepe’de 281 okulda 3 bin 780 Öğretmen nezaretinde 83 bin 153 öğrenci eğitim-öğretim görüyor.

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler ve artçı depremler nedeniyle Milli eğitim bakanlığı ülke genelindeki okulları 2 hafta tatil etmişti. Deprem bölgesinde bulunan 11 ilde ise okulların ileri bir tarihte açılması bekleniyor.