Öter, Nöbetçi eczane sayısının artırılmasını istedi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MTDF Başkanı Öter, nöbetçi eczane sayısının artırılmasını istedi

 

Mardin toplumsal dayanışma federasyonu MTDF genel başkanı Mehmet Şerif Öter, Federasyonun kurumsal sosyal medya sayfasında yazılı bir açıklama ile ilgililere çağrıda bulunduğunu ifade ederek, şöyle dedi:

“Birçok ilden büyük olan Kızıltepe ilçemize tatil günleri nöbetçi olan iki eczane ihtiyaca cevap vermekte yetersiz kaldığı için hastalar zor durumda kalıyor, ilaç almaya giden hasta yakınları uzun süre sırada, kuyrukta bekledikleri için mağduriyet yaşıyor dedi.

Kurban Bayramı tatilinde bu mağduriyetin arttığını ifade eden Öter nöbetçi eczanede ilaç alabilmek için sırada bekleyen bazı vatandaşların haklı tepkisine şahit olduklarını hastanede, acilde bu kadar uzun süre beklemediklerini, yetkililerin bu soruna biran önce çözüm bulmalarını tatil günlerinde nöbetçi olan iki eczanenin yetersiz kaldığı için nöbetçi eczane sayısını dört’e çıkarılmasını talep ettiklerini bu talebin son derece haklı bir talep olduğunu ve acilen yerine getirilmesi isteniyor.

 

Son iki gündür Kızıltepe de hava sıcaklığı 45-50 derecelere ulaştı. Hiç kimsenin hakkı yoktur hastaları ve yakınlarını saatlerce eczane içerisinde ve dışında kuyrukta bekletmeye. Eczacı Dostlarımızın kurumsal temsilcilerine rica ile çağrıda bulunuyoruz biran önce süratle bu sorunu lütfen çözün. Biz halkın demokratik kitle örgütleri olarak halkımız adına bu çağrıyı yapıyor ve mutlaka çözüm beklıyoruz. Bu işin takipçisi olacağımızı Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”