Perinçek, Kızıltepe’de Üretim Devrimi Kurultayı’na katılacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 Perinçek, Kızıltepe’de Üretim Devrimi Kurultayı’na katılacak

 

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, elektrik sorununun çözümü ve üretimin önündeki engelleri kaldırmak üzere partisince düzenlenecek olan Üretim Devrimi Kurultayı’na katılmak üzere Kızıltepe’ye geliyor.

 

Vatan Partisi Mardin İl Başkanı Zeynettin Bozan tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, Genel başkanları Doğu Perinçek’in DEDAŞ sorunu da dahil bölge sorunları ve üretim ile ilgili konular ile ilgili 3 Eylül Cuma günü Kızıltepe’de düzenlenecek olan Üretim Devrimi Kurultayı’na katılacağını açıkladı.

 

“Genel Başkanımız Doğu Perinçek, elektrik sorununun çözümü ve üretimin önündeki diğer engelleri kaldırmak üzere Kızıltepe’ye geliyor” açıklamasında bulunan İl Başkanı Bozan şunları söyledi, 1980 yılında yürürlüğe konan “Dünya Ekonomisiyle Bütünleşiyoruz” Amerikancı ekonomi programı ile özelleştirmeler başladı. Köylümüz kambur ilan edildi, üreticimiz kenara itildi, tarıma destek akçeleri kaldırıldı. Uygulanan politikalarla çiftçimiz öksüz bırakıldı. Anadolu’da çiftçimiz su sorunu yaşarken iktidar yatırımlarını çiftçinin su sorununu çözmek için değil İstanbul’a kanal açmak için yapıyor. Biz de diyoruz ki; “İstanbul’a kanal değil, Anadolu’ya su verelim.

İşte bu programı uygulayanlar, şimdi de çiftçimizi ve köylümüzü DEDAŞ TERÖRÜNE teslim etmişlerdir.

 

Bölgemizde Dedaş’ın uyguladığı borç terörü vardır. Borcu olanın da olmayanın da elektriği keyfi şekilde kesilmektedir. Faturalarda da keyfi uygulamalar yaşanmaktadır.

Gübre, mazot, tarım ilacı ve tohuma gelen zamlar yetmezmiş gibi elektrik kesintileri ve elektrik ücretleriyle üreticilerimiz, üretemez hale getirildi. Bunun yanında Dedaş, çiftçimizin borçlarına mahsuben ziraat bankasında yatan hibelerine el koyuyor. Vatan Partisi olarak bunu kabul etmiyoruz. Üreticimiz de köylümüz de Mardin de sahipsiz değildir. Elektrik dağıtım kurumu derhal kamulaştırılmalıdır ve Dedaş terörüne son verilmelidir.

Türkiye yeni bir döneme girmiştir. Türkiye, Asya rotasına ilerliyor ve gerçek dostları ile buluşuyor. Üreticiyi kambur ilan edenlerin dönemi bitmiştir. Türkiye, Üreticilerin Milli Hükümetine doğru ilerliyor. Köylünün yeniden milletin efendisi olacağı günler yakındır.

 

Genel Başkanımız Doğu Perinçek, elektrik sorununun çözümü ve üretimin önündeki diğer engelleri kaldırmak üzere Kızıltepe’ye geliyor.

Üretimin önündeki DEDAŞ sorununun çözümü için Üretim Devrimi Kurultayı’na tüm halkımız davetlidir.