Protez bacağa kavuşan Muhammed okulla tanıştı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Protez bacağa kavuşan Muhammed okulla tanıştı

Kızıltepe İlçe  Milli Eğitim Müdürü Rışvan Dündar’ın girişimiyle 5 yaşındaki Suriyeli Muhammed Hüseyin anasınıfına kaydı yapılıp okulla tanıştırıldı.

Mardin Kızıltepe ilçesinde gelişim geriliği nedeniyle 2 yıl önce sağ bacağı kesilen ve koltuk değneği ile hayatına devam ederken sosyal medyaya yansımasıyla birlikte protez ayağa kavuşan 5 yaşındaki Suriyeli Muhammed Hüseyin okula kazandırıldı.

Kızıltepe İlçe  Milli Eğitim Müdürü Rışvan Dündar küçük Muhammed’i evinde ziyaret etti. Rışvan, ziyarette Muhammed’e çeşitli oyuncaklar hediye ederek ailesiyle görüşen ilçe müdürü Rışvan, Muhammed’i evine en yakın anasınıfına gitmesi sağladı. Sınıf arkadaşlarıyla çabucak kaynaşan ve arkadaşlarıyla çeşitli etkinlikler yaparak oyunlar oynayan Muhammed’in okul sevinci görülmeye değerdi.

Kızıltepe İlçe  Milli Eğitim Müdürü Rışvan Dündar Muhammed’in anasınıfına başlatılmasıyla ilgili olarak, “2 yıl önce sağ bacağı kesilen ve koltuk değneği ile hayatına devam eden 5 yaşındaki Suriyeli Muhammed’in ailesiyle görüşüp okulla tanışmasına vesile olduk. Muhammed’in heyecanına ve sevincine hepimiz  ortak olduk. Eğitim camiası olarak her zaman öğrencimizin hep yanında olacağız.” dedi.

5 yaşındaki Suriyeli Muhammed’in babası ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Rışvan Dündar ´a teşekkür etti.

Haber:: Diler Erbeyi / KIZILTEPE EKSPRES HABER