Sağlıkçı Birliği Sendikası Kuruldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlıkçı Birliği Sendikası Kuruldu

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının mali ve özlük haklarını savunmak amacıyla kurulan Sağlıkçı Birliği Sendikası başkanı Ahmet Esmer oldu.

Genel merkezi İzmir olan Sağlıkçı Birliği Sendikası Kuruluş çalışmaları tamamlanmasının ardından sendikanın Mardin il temsilciliği de oluşturularak Mardin il temsilciliği görevine genel başkan yardımcısı sosyal işlerden sorumlu Ayfer Öztürk getirildi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanlarını ayrıştırmadan birlik ideolojisiyle, çözülmesi gereken tüm problemlerin kazanımlarına talip bir sendikacılık misyonu ile kurulan Sağlıkçı Birliği Sendikası hakkında açıklamada bulunan Mardin saha sorumlusu Halit Ertaş, 2019 yılında “Sağlıkçı Birliği” kimliğiyle ortaya çıkan sağlıkta mücadele hareketinin kıvılcımı niteliğinde olan “Sağlıkçı Birliği Sendikası” sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının özlük, mali, sosyal haklarını ve istihdam problemini pozitif yönde ilerletmek için 2023 Nisan ayında kurulduğunu belirterek,  “Sağlıkçı Birliği olarak çok büyük işlere imza atarak yüzlerce hak ve mücadele etkinliği düzenledik. Önce 40 bin sağlık personeli istihdamı ardından ise 85 binlik sağlık personeli istihdamının yapılmasında büyük öncülük ettik. Bununla kalmamakla beraber sahada aktif çalışan personellerimizin tüm haklarını korumak için haklı taleplerimizi gür sesimizle haykırdık. Şimdi daha iyisini yapmak adına tüzel kimliğimiz ile SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET CAMİASINI TEMSİL ETMEYE ve bu koldaki temsiliyet sorununu çözmeye and içiyoruz. Bu yolda atacağımız her adımı sizlerden alacağımız güç ile kuvvetlendireceğiz.

Vizyonumuz, Sağlık ve Sosyal hizmet camiasını tek çatı altında birleştirip tüm personellerin özlük, mali, sosyal haklarını ve istihdamlarını standartların üzerine çıkartmak ve bu camiayı örnek alınacak düzeye ulaştırmak. Amaçlarımızı gerçekleştirme yolunda tüm üyelerimiz ile birlik ve dayanışma içinde olup Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin çıkarlarına aykırı eylemler yapmadan işleyişimizi sağlık ve sosyal hizmet çalışanları lehine yürütmek olacak.” Dedi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir