Sanatçı Jan Arslan, ilk konserini memleketi Mardin’de veriyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sanatçı Jan Arslan, ilk konserini memleketi Mardin’de veriyor

Kürt Müziğine yeni bir soluk getiren ve çıkardığı ilk albümüyle büyük bir beğeni kazanan Sanatçı Jan Arslan, ilk konserini memleketi Mardin’de verecek.

Kecaperî (Perikızı),Baranek Diyarbekir (Diyarbekir yağmuru),Çav Derya(Deniz gözlü) adlı şarkıları uzun süre internette tıklanma rekorları kıran ve ardından da SONY Müzik imzasıyla piyasaya sürülen albümüyle büyük bir beğeni toplayan Sanatçı Jan Arslan ilk konserini hemşerilerine verecek olmanın heyecanını yaşıyor.

Sanatçı Jan Arslan, çıkardığı ilk albümünün çıkış parçası olan Evinperver adlı şarkısına çevirdiği ve Mardin’in mimari yapısını öne çıkaran görüntülerle süslenen Evinperver Klibi başta Kral Tv olmak üzere  Türkiye’nin önde gelen Müzik kanalları olan Tatlıses Tv, Viva Tv, Gala Tv, POWER Türk’ün yanı sıra MMC’si Müzik kanalı ve daha birçok yabancı kanalda da uzun süre yayınlarak Mardin’in tanıtımına da katkıda bulunmuştu.

Şarkı sözlerinde Kürtçe’nin saf bozulmamış halini kullandığını her fırsatta dile getiren Jan Arslan, Şarkılarında ağırlıklı olarak şehir yalnızlığını, Aşkları, hüzün ve kaybolmuşluk temalarını ön plana çıkartıyor.

Jan Arslan, 2010 Yılında Mardin Life Dergisi’ne verdiği röportajında; ilk konserini Mardin’de hemşerilerinin karşısına çıkarak vermek istediğini özellikle dile getirmişti.

MVB Organizasyonun katkılarıyla hemşerilerinin karşısına çıkma heyecanını şimdiden yaşamaya başlayan Arslan, Artuklu Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek olan ilk konserine sevenlerinin büyük ilgi göstererek kendisini yalnız bırakmayacaklarına inanıyor.

Bugüne kadar kendisine çok sayıda konser teklifi gelmiş olmasına karşın ilk konserini hemşeriyle birlikte seslendireceği bir konser alanı hayaliyle teklifleri geri çevirdiğini anlatan Jan Arslan, “Ben Memleketim olan Mardin’i çok seviyorum. Mardin’in Kültürel zenginliğinin oluşturduğu o eşsiz armoninin hayranıyım. Dünyada bir benzerinin olmadığına inandığım Mardin’in kültürel yapısıyla övünür dururum. Sanata ve sanatçıya ilham kaynağı olan böylesine tarihi ve güzel bir kentin insanı olmak şansların en güzelidir. İlk konserimiz size de daha önce beyan ettiğim gibi hemşerilerime vermek istedim. Bu benim için aynı zamanda bir dilekti. Bunun gerçekleşecek olmasının heyecanı beni şimdiden sarmış durumda. MVB Organizasyon tarafından tertip edilen konser için bütün hazırlıklar tamamlanma aşamasına geldi. Bütün hemşerilerimi Perşembe Günü AKM’deki konser salonuna davet ediyorum” diye konuştu.

10 Mayıs Perşembe Günü Saat 20.00’da Artuklu Üniversitesi AKM Salonunda gerçekleşecek olan ilk konser için basılan biletlerinin satışı piyasada sürüyor.