Şiddetli Deprem korku yarattı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şiddetli Deprem korku yarattı

Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve tüm bölgede hissedilen şiddetli deprem Mardin ve ilçelerinde korku yarattı.

Merkezi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve saat 04.17’de meydana gelen 7.4 şiddetindeki deprem bütün bölgede ve Mardin genelinde de hissedildi. Çok şiddetli ve uzun süren depremde Kızıltepe ilçesi ve Mardin genelinde de şiddetli hissedilirken çok büyük korku ve paniğe neden oldu.

Deprem ile birlikte vatandaşlar sokaklara çıkarken yağmura rağmen evlerine geri dönmeyip dışarıda bekleme devam ederken Kızıltepe Kaymakamlığı, Cami, taziye evleri ve spor salonlarının vatandaşların hizmetine açık olduğunu ve okulların 1 gün süre ile tatail edildiğini açıkladı.

Kızıltepe ilçesinde şu ana kadar itfaiye ye gelen bir yıkıntı ihbarı olmazken Mardin Valiliği de yaptığı açıklamada, “Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi olan 7.4 şiddetindeki deprem ilimizde de hissedildi. Şu ana kadar Valiliğimize intikal eden herhangi bir can ve mal kaybı yoktur. İlçelerimizle irtibat halindeyiz. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.” Açıklamasında bulundu.