Teknik ekibimize ve futbolcularımıza güveniyoruz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin 1969 Spor Kulüp Başkanı Duyan: Teknik ekibimize ve futbolcularımıza güveniyoruz

Mardin 1969 Spor Kulüp Başkanı Nasır Duyan, Kırmızı lacivertli takımın ligte ve kupa maçındaki galibiyetleriyle iyi bir çıkış yakaladıklarını söyledi. Duyan, “Teknik ekibimize güveniyoruz. Futbolcularımıza güveniyoruz. Biz fısıltılara kulak asmıyoruz.” dedi.

Mardin 1969 Spor Kulüp Başkanı Nasır Duyan, Başkan Yardımcısı Cebrail Aslan ve Yönetici Rıdvan Aşar, kulüp binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Duyan kulübü devr alırken yaşadıkları sıkıntıları takımın hazırlık kampını ve ligteki durumunu basın mensuplarıyla paylaştı.
“Mardinspor’a sahiplenmemiz gerekiyordu”
Kulübü zor şartlar altında aldıklarını ifade eden Duyan, “Sıkıntılı bir kulübü devr aldık, icralık bir kulüp aldık. Mardin Büyükşehir Belediye Başakspor döneminden kalma sıkıntılar vardi. Ama Mardin’e Mardinspor’a sahiplenmemiz gerekiyordu. Bu işe öyle başladık. Biz olabildiğince hızlı karar aldık ama elimizde olmayan nedenlerden dolayı geç kaldık. Mütevazi bir mütçeyle takımı kurduk. Aman aman bir bütçemiz yok. Sayın Vali Mahmut Demirtaş,  Sayın Süleyman Bölünmez bizi destekliyor. OSB’deki arkadaşlardan aldığımız bağışlar var. Diğer iş adalarından destek alamadık. Ayrıca Spor TOTO’dan  geliri var.” dedi.
“Futbolcularımız birbirlerini yeni yeni tanıyor”
Takımın hazırlık kampına da değinen Başkan Duyan, “Erzurum’da iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Futbolcular’ımızın yüzde 80’e yeni futbolculardan oluşuyor.  Futbolu biliyorsunuz bir adaptasyon dönemi var. Futbolcularımız birbirlerini yeni yeni tanıyor. Futbolda bazen yıldız bir futbolcu getirirsin motivasyon ve uyum sağlamıyor o futbolcudan verim alamıyorsun. Yani futbol biraz şans işidir.” diye konuştu.
“Bu iki maçı  kazanmamız iyi oldu”
Mardin 1969 Spor’un ilk dört haftayı şanssız bir şekilde geçirdiğini aktaran Duyan ligteki ilk galibiyetlerine sevindiklerini ve futbolcuları kutladıklarını ifade etti. Duyan, “Biz kupayı perşembe oynadık kazandık, pazar günü de ligte rakibimizi yendik bu kadar kısa sürede bu atmosferi kaldırdık. İyi bir ekibiz. Bu iki maçta da kazanmamız iyi oldu. Biz söylentilere kulak asmıyoruz.  Teknik ekibimize ve futbolcularımıza güveniyoruz. Eleştiriler her zaman olacaktır. Hatalarımızdan ders çıkaracağız ama art niyetli insanların Bfısıltılarına kulak asmıyoruz.” ifadelerini kullandı.
“Şehrin bizden büyük bir beklentisi var”
Mardin halkını tekrar renkleriyle buluşturduklarını ifade eden Duyan şunları söyledi:  “Mardin’de çarşı turu attığımızda takımlarına sahip çıktılar. Bizden de çok büyük beklentileri var. Şehrin bizden büyük bir beklentisi var. Biz de Mardin’i bir üst tura çıkaracağız inşallah.”
Basın mensuplarına teşekkür
Basın mensuplarına da takıma yaptıkları haberlerle verdikleri destekleri için teşekkür eden Duyan, basının rolünün büyük olduğunu ve desteklerinin devam etmesi gerektiğini kaydetti. Kulübü şeffaf bir şekilde yöneteceklerini vurgulayan Duyan, gelir ve giderleri basın aracılığıyla kamu oyuyla paylaşacaklarını söyledi.
Cebrail Aslan: İcraları kaldırana kadar transfer yapamadık
Başkan Yardımcısı Cebrail Aslan da “Sayın Valimizin talimatları doğrultusunda yönetimi oluşturduk. Süleyman Bölünmez Bey’in maddi destekleri bizim için çok önemli oldu. Şeffaf bir yönetim oluşturduk. Deplasmana  gidiyorsak yönetici masrafı cebinden harcıyor. Yöneticimiz Rıdvan Aşar çok fedakarlık yapıyor. Başkan da yollarda perişan oluyor. Takım için nasıl para kazandırırım, sponsorlar nasıl  bulabilirim diye 24 saat uğraşıyor. Biz bu kulübü devr aldığımızda icralıktık. Bizi icraya vermişlerdi. 2-3 ay Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş, Nasır başkanım, Sayın Süleyman Bölünmez bu takımı nasıl icradan kurtarırız diye uğraşıp durduk. İcraları kaldırana kadar transfer yapamadık.” açıklamasını yaptı.

Yönetici Rıdvan Aşar, borçlar yüzünden transfer yapamadıklarını ama zorlu süreci atlattıkları ve kulübün şuan borcunun kalmadığını belirtti.