Telefon Işığında COVİD-19 Kaydı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Çalışanlarının Aşı Fedakârlığı! 

 

Mardin Kızıltepe ilçesinde mobil sağlık ekibi aşı olmaya gelen vatandaşları akşam karanlığında telefon ışığı altında kayıtlarını alması sağlık çalışanlarının fedakarlığını bir daha ortaya koydu. 

 

Dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs salgınının önüne geçmek amacıyla yapılan COVİD-19 aşılama çalışmaları ülke genelinde sabit ve mobil ekipler ile devam ederken, Kızıltepe ilçesinde mobil sağlık ekibi vatandaşı aşılamak için telefon ışığında başvuru kayıtlarını alması sağlık çalışanlarının fedakârlığını gözler önüne serdi.

 

Kızıltepe ilçesinde Devlet hastanesi, Özel hastane ve Aile sağlık merkezlerinin yanı mobil ekiplerinin kalabalık ortamlar ve köylerdeki aşı çalışmaları sürüyor. İl-İlçe sağlık müdürlüğü tarafından hastaneye gidemeyen vatandaşlar için yaklaşık bir aydır Kızıltepe Cumhuriyet Meydanında Sabah başlayan ve akşamda görev yapan mobil sağlık ekipleri günde yüzlerce vatandaşa aşı yapmakta.

 

Ancak Cumhuriyet meydanında başlatılan yenileme çalışmaları kapsamında aydınlatma direklerinin sökülmesi nedeniyle akşam saatlerinde de görev yapan sağlık çalışanlarını karanlıkta bırakmasına rağmen mobil ekibi personelleri gelen vatandaşların kaydını cep telefonu ışığı altında alarak bekleyen ambulansa yönlendirip aşısını yaptırmayı sürdürmesi sağlık çalışanlarının fedakarlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Halit Solhan / KIZILTEPE EKSPRES HABER